Jaunieji Europos kūrėjai – Klaipėdoje

Visus Klaipėdos dailės parodų rūmus ryžtingai okupavo įspūdinga „Jaunųjų Europos kūrėjų“ bienalė, reprezentuojanti šiuolaikinį meną ir jį kuriančią jaunąją europiečių kartą.

Šešiasdešimt įvairiausių vaizduojamojo meno žanrų kūrinių pristato menininkai iš šešių Europos šalių – Prancūzijos, Austrijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Lietuvos.

Jungtinė Europos šalių šiuolaikinio meno bienalė, praėjusį rudenį startavusi savo gimtajame mieste Montruže Prancūzijoje, per dvejus metus turėtų apkeliauti projekte dalyvaujančių ir kitų Europos miestų galerijas. Dabar ji vieši pas vieną iš šešių savo partnerių – Klaipėdoje. Į bienalės dalyvių gretas 2005-aisiais įsijungusi Klaipėda jau antrą kartą pristato Europai savo šalies jaunuosius menininkus.

Lietuvių ekspozicijos branduolį šįsyk sudaro Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedros auklėtinių darbai. Mūsų šaliai tarptautiniame projekte atstovauja Nidas Arkušauskas, Edmundas Lukinas, Alisa Mikulėnaitė, Arvydas Žičkus, Žaneta Jasaitytė, Vladas Balsys, Jurga Sutkutė, Kristina Zdanavičiūtė ir Augustinas Našlėnas.

Kaip pastebėjo šio projekto Lietuvos meno komisarė Klaipėdos kultūros skyriaus vedėja menotyrininkė Goda Giedraitytė, lietuvių meno kolekcija ekspozicijoje „suverta ant analitinio, giluminiai pažintinio, konceptualiai atviro kūrybinio siūlo. Atsigręždami į praeities pėdsakus ar analitinius konstruktus, jaunieji kūrėjai liudija dabartinio pasaulio dehumanizaciją, palikdami ateities klausimą atvirą“.

„Jaunųjų Europos kūrėjų“ parodoje dominuoja videomenas, fotografija, meno objektai ir instaliacijos. Bet esama ir piešinių, monotipijų, tapybos, grafikos, skulptūrų. Ekspozicija atvira lankytojams iki balandžio 27-osios.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis