JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Kaip rasti vyresnių draugų?

„Big Brothers Big Sisters“ programos tikslas – ugdyti vaiko atsakomybę, pasitikėjimą savimi, kritiškumą žalingai informacijai, skatinti žalingų įpročių prevenciją.

BBBS naudinga ne tik programoje dalyvaujantiems vaikams. Didieji draugai bendrauja tarpusavyje, pažįsta vaikų psichologiją. Didiesiems draugams tai gali tapti netgi būsimos tėvystės ar motinystės kursais.


Trumpiausias laikas, kuriam gali „įsigyti“ mažąjį – metai. Vėliau sutartį galima pratęsti ir toliau bendrauti su vaiku.

Mantas jau pusantrų metų dalyvauja programoje „Big Brothers Big Sisters“ ir nenusivilia. Jam nenusibodo susitikinėti su savo Mažuoju draugu, bandyti jį prakalbinti, paguosti ar su juo žaisti.

Nors Mantas – 21-erių metų studentas, jam rūpi ne tik pramogos. Bendravimas su vaiku nėra tik kelios nerūpestingai praleistos valandos, bet atsakinga pareiga.

DELFI gatvė: kaip manai, kodėl programoje dalyvauja daugiau merginų nei vaikinų?

Mantas: gal moterų motinystės instinktas stipresnis… O vaikinai susiranda kitokios veiklos.

DELFI gatvė: kodėl nusprendei dalyvauti programoje BBBS?

Mantas: sužinojau iš draugės. Man tai papildoma, kiek įdomesnė veikla. Aš mėgstu išbandyti naujoves, o su vaikais man sekasi, beje – įdomi mažųjų psichologija.

DELFI gatvė: kaip susiradai programoje savo draugą?

Mantas: iš pat pradžių būna atranka ir kursai. Tada gauni diplomą, kad esi tinkamas bendrauti su vaiku. Programos koordinatorės vaiką parenka pagal dalyvius, jų pomėgius, interesus. Mūsų net vardai panašūs: Mantas ir Matas. Kad galėčiau bendrauti su Matu, laukiau pusę metų.

DELFI gatvė: koks yra tavo mažasis draugas?

Mantas: vaikas kaip vaikas. Keturiolikmetis berniukas. Visi klausia, kuo tavo vaikas ypatingas. Dauguma mano, kad vaikai, dalyvaujantys BBBS, kažkokie ypatingi, galbūt sutrikę jų bendravimo įgūdžiai. Tai netiesa, nors, aišku, yra ir tokių. Kiekvienas norintis vaikas gali dalyvauti programoje, jei tik tėvai sutinka.


Su Matu draugaujame jau pusantrų metų. Susitinkame kas antrą savaitę, aišku, galėtume ir dažniau, tik aš laiko nelabai turiu.

DELFI gatvė: ką veikiate drauge?

Mantas: įvairiai. Einame pasivaikščioti, į kiną, piceriją. Abu nusprendžiame, ką veiksime, nors, mano žodis dažniausiai būna lemiamas. Matas retai ką pasiūlo, bet paskambina retkarčiais ir nustebina.

DELFI gatvė: ar turėjai vaikystėje Didįjį draugą?

Mantas: ne, bet manau, kad būčiau norėjęs.

DELFI gatvė: bendraujate kaip lygus su lygiu?

Mantas: man regis taip. Aš nepastebiu, kad jis į mane kaip į autoritetą žiūrėtų. Nors draugai kartais sako, kad Matui aš – pavyzdys, kad jis į mane pagarbiai žiūri.

DELFI gatvė: kuo tau svarbi, naudinga programa BBBS?

Mantas: yra toks Didžiųjų draugų klubas. Susitinkame kas mėnesį, žiūrim kokį filmą, suvalgom picą, pasikalbam. Sutinku ten labai įdomių žmonių. Jau vien dėl to verta dalyvauti programoje.

Pasikalbam, pamatai, kad ne tik tu vienas turi problemų su mažuoju draugu… Dažnai atrodo, kad su tavimi vaikas bendrauti nenori, neskambina, bet ne tau vienam taip. Vaikai tik nedrąsūs…


Įdomu pažinti vaiko psichologiją. Kai ilgai kalbu kalbu, o jis man tik vienu žodžiu atsako, suprantu, kad turiu išmokti vaiką prakalbinti, padėti jam išsipasakoti.

Mano išsaugoti straipsniai