Pranas ir Vytas: elektrosnobų gyvenimas iš ten, kur tavęs dar neįleidžia

Lietuvos kultūros propagandistai užsikrėtė pavasariu. Nuo kino iki poezijos atgimimo. Keliaujame ir mes su Vilniaus intelektualais-veteranais – žibutė vienoje rankoje ir Mačernio šmėkla iš paskos…

Šį savaitgalį Vilnių, toli gražu ne iš giedro dangaus, užgriuvo liūtis.Visas miestas patvino. Įsikibę į savaitgalio „irklus“ ir „inkarus“ mes Pranas Šampanas ir Vytas Prarytas plaukėm į niekada neapsemiamą „Gravity“.

Šį penktadienį elektrosnobams sausų kelnių išlaikyti nedavė vokiečiai „Modeselektor“.

Ką mes galim pasakyti.„Wow“. Du metus šaukėm šaukėm ir pagaliau prisišaukėm juos į Vilnių. Kai sužinojome apie tai apsidžiaugėm lyg vaikai, o prie „Gravity“ trypčiojom kaip „Moby“ laukdami. Nors Vytas visą kelią „Daft Punk“ niūniavo, vokiečiai dar kartą parodė, kad ne iš kelmų jie spardomi.

„Vokietijos Kultūros Pavasaris: Sutemos Live“ šeimininkais tapę „Modeselektor” – vienas brangiausių ir žinomiausių šiuolaikinės elektronikos ansamblių.

Video instaliacijas demonstravo ne ką mažesnės žvaigždės - vienas garsiausių VJ'ų kolektyvų Europoje „Pfadfinderei“.

Viso pasaulio garsenybių bei muzikos kritikų liaupsinamas vokiečių Gernoto Bronserto ir Sebastiano Szary duetas dabar vadinami vienais originaliausių electro improvizatorių Vokietijoje. Beje, spaudoje rašoma, kad jie vieninteliai sugebėjo užgožti net juos atstovaujančios kompanijos „Bpitch Control“ savininkę – techno primadoną Ellen Allien.

Net pats Thomas Yorke iš „Radiohead“ sakosi žinąs, dėl ko pasaulis dabar eina iš proto, žinoma, ne dėl „Modeselktor“ ir „Justice“. Nieko nestebinantis amžinasis prancūzų ir vokiečių konkuravimas tebūnie paliktas ramybėje. Palauksim „Justice“ viešnagės Vilniuje ir tik tada leisime pasirašyti paliaubas.

Atėję į „Gravity“ mes nušvitome iki pažastų. Gravitacijos bunkeriuose nebuvo nė žinios apie lauke vykdomą liūties šoko terapiją, su plaukiančiais kioskais pilies gatvėje.

Pražygiavę per klausrtofobiškąjį tunelį pagaliau patekome į „Gravity“ valdas. Vakarėlis dar nebuvo tinkamai prasidėjęs, visi stoviniavo patys sau, šokiai irgi vangūs buvo. Nejaugi dar viena elektrosnobiška „stoviteka“?

Deja, mūsų lūkesčiai nepasitvirtino. Apie antrą valandą sprogo bomba: magnetas sutraukė išbyrėjusius vinukus, biurokratai užuodė pinigus - visi subėgo į šokių aikštelę. Taip, pasirodė „Modeselektor“.

Vakarėlis buvo „pilnas“ mums jau milijoną kartų matytų veidų. Pasirodo elektrosnobo apibrėžimas yra labai platus - tai dar kartą įrodė ši diskoteka.

Į mūsų stebėjimo lauką vis užklysdavo stiliaus krucifiksai - 6 „dredlokeriai“ su treningais, kostiumuoti berneliai - kažkoks mišas tarp britpopo ir darbo, vintažinių merginų, nu rave atstovų, žvaigždžių. Didysis mados akcentas – akiniai.

Akiniai visur - ant kaktos, ant pakaušio, ant nosies. Akiniai visokiausi, nuo britpop iki 80’s iškasenų. Mes savo ruožtu nepabijojome užsidėti senų „leopardinių“ binoklių nuo saulės ir reivo raštais dabintų getrų.

Žodžiu buvo visko. Ir tai tik pagirtina. Juk įvairovė ir chaosas šiandien liaupsinami. Žemai lenkiamės.

Vakaro karalienės buvo dvi – „tektonikas“ bei „pamylėk savo plaukus“ šokis. Nuo šių favoritų neatsiliko ir statiškas linksėjimas (neduok Die, nukris akiniai - dings ilgai repetuota poza).

Dar buvo galima rinktis poziciją – „stovėk“. Ji yra neišvengiama, kai tavo batai priklijuoti PVA lipalu prie grindų. Kito paaiškinimo čia nėra, nes muzika verste vertė šokti.

Vakarėlis buvo smagus ir saugus. Taigi, badom dabar prisišaukti „Justice“.

Prano ir Vyto blogas

  • čia.

  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis