Druskininkų jaunimas nusipelnė vietos po saule (foto)

Balandžio pirmąją dieną Druskininkuose prasidėjo neformalios jaunimo grupės „Jaunimo 7“ iniciatyva. „Tai yra mūsų komandos svajonė - turėti savo vietą po saule. Mes šią svajonę pradedame įgyvendinti ir, kaip matote, mums neblogai sekasi.

Prieš metus, kai rinkdavomės į pirmuosius savo posėdžius, planavome veiklą ir konkrečius darbus, nedrąsiai svajojome apie tai, kad Ratnyčėlės pakrantė mūsų iniciatyva galėtų virsti įstabia meno oaze, kurią kurti kviesime visą bendruomenę.

Daug domėjomės, ko trūksta mūsų patiems mažiausiems druskininkiečiams, ko nori jaunimas, kas domintų mūsų tėvus ir miesto svečius. Supynės, smėlio dėžės, nauji suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimas bei kultūrinė veikla.

Tokio atsakymo mums pakako, kad galėtumėme pasiraitoję rankoves kibti į darbą. Dveji jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros mokymai, ilgi pokalbiai Druskininkų miesto savivaldybėje, Jaunimo užimtumo centro pagalba, mūsų pačių įdirbis šiandien jau turi rezultatą”,- teigė akcijos organizatorius Robertas Razgus.

Balandžio 26 dieną, 13 valandą, organizuojama talka, kurioje bus tvarkoma Ratnyčėlės pakrantė, upelis. Tai pirmasis žingsnis prieš pradedant statyti naują inventorių.

„Mes tikime, kad žmonių bus, nes druskininkiečiai – lyg viena šeima: mes kartu ir džiaugiamės, ir kuriame, ir padedame vieni kitiems, ir liūdime, ir linksminamės. Pakrantėje daug netvarkos, sutręšusių medžių, lapų. Upelis taip pat pilnas šiukšlių, taigi, nuobodžiauti neteks", – sako jaunimas.

Visi, kurie dalyvaus talkoje, bus kviečiami registruotis ir vėliau prisidėti prie „Jaunimo 7” vykdomo projekto. „Gegužės mėnesį prasidės antrasis etapas, kurio metu vyks „Meno dirbtuvės“. Trečiasis etapas – kultūrinė veikla, kuri, kaip ir visas projektas, bus šiek tiek netradicinė.

Idėjų pilna galva: nuo nekomercinio kino seansų vasarą iki paprasčiausio pikniko, nuo teminių vakarų iki meno plenerų ar linksmos liaudiškos muzikos vakaronių", - pasakojo R.Razgus.

„Šis projektas – didelė atsakomybė visai mūsų iniciatyvinei grupei. Tačiau suprasdami tai, mes nepabūgome tokio rimto išbandymo, kuris patikrins ne tik mūsų, kaip kolegų santykius, bet ir mus visus individualiai kaip asmenybes: susimąstysime apie tai, ar esame ištvermingi, užsispyrę, tolerantiški vieni kitiems.

Tikimės, jog druskininkiečiai į mūsų idėją pažvelgs kiek giliau. Tai nėra tiesiog užmojis neformaliam jaunimui nusidažyti kelis suoliukus mėgstamomis spalvomis. Tai iššūkis mums, miesto bendruomenei. Norime, kad jaunimas kuo aktyviau dalyvautų mūsų veikloje, kad išmoktų garsiai kalbėti apie savo idėjas, jas pateikti ir pakeisti suaugusiųjų nuomonę apie save, kuri neretai yra skeptiška.

Norime, kad jaunimu būtų tikima. Šiame projekte sudėti visos mūsų grupės lūkesčiai, vizijos, nuoširdus darbas, šaunios idėjos, laisvas laikas ir pačios gražiausios mintys. Mes stengiamės, kad Druskininkuose atsirastų vieta, traukianti praeivių akį maloniais vaizdais, tikimės, kad tą vietą kursime drauge visas miestas. Ir žinote ką? Tikime, jog mums pavyks!”- tvirtino iniciatyvinės grupės „Jaunimo 7“ nariai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis