Į Sibirą ir Marijonas Mikutavičius

Bėgių bildesys ir traukinių perono kvapas. Tūkstančiai kilometrų iki svetimos ir nevaisingos žemės. Tūkstančiai kilometrų iki lietuvių tremties vietų Sibire. Tu apie tai skaitei istorijos vadovėliuose ar pasakojo seneliai? O galbūt norėtum pamatyti, kaip iš tiesų atrodė lietuvių tremties vietos Sibire?

Iki gegužės 5 d. tu dar gali spėti užpildyti anektą www.misijasibiras.lt ir sudalyvauti jaunimo ekspedicijoje! Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiais metais vėl rengia ekspediciją į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire ir skelbia dalyvių atranką!

Atranka susideda iš dviejų etapų: įvertinus anketas bus atrinkta grupė žmonių, kuri išsiruoš į bandomąjį žygį Lietuvoje. Jį įveikę jaunuoliai liepą vyks į sudėtingą ir daug išbandymų žadančią ekspediciją Sibire, Irkutsko srityje.

Kartu su misijos dalyviais, šiemet į Sibirą išsiruoš ir žinomas pramogų pasaulio atstovas Marijonas Mikutavičius.

Dalyvių atranka vyksta iki gegužės 5 d. Visi norintys joje dalyvauti, privalo užpildyti atrankos anketą projekto tinklapyje internete www.misijasibiras.lt. Anketas kviečiami pildyti visi jauni žmonės, galintys pagrįstai motyvuoti savo norą vykti į ekspediciją ir atsakingai prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo bei jos rezultatų viešinimo.

Žygis Sibire truks tris savaites – nuo liepos 3 d. iki liepos 23 d. Didžiąją laiko dalį dalyviai gyvens palapinėse, laukinės gamtos sąlygomis, daugybę kilometrų keliaus pėsčiomis, kartu su savimi nešdami kuprines.

„Šis projektas tai galimybė jauniems žmonėms parodyti patriotiškumą ir pilietiškumą, bei savo pavyzdžiu skatinti bendraamžius domėtis šalies praeitimi, priminti visuomenei laisvės kainą,“ – sako organizatorių LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.

Kartu su ekspedicijos dalyviais į Sibirą šiemet vyks ir profesionali filmavimo grupė. Jie fiksuos projekto „Misija Sibiras‘08“ dalyvių išgyvenimus, gyvenimo Sibire realybę, pokalbius su ten gyvenančiais lietuviais.

Iš šios filmuotos medžiagos bus sukurtas dviejų dalių dokumentinis filmas. 2006 m. ir 2007 m. LiJOT surengė 4 sėkmingas ekspedicijas į Sibirą. Ekspedicijų metu jaunimas sutvarkė apie 40 lietuviškų kapinių, susitiko su ten gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis