JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Klubiškiausia mokykla šiemet tapo Panevėžio „Minties“ vidurinė

Praėjusį mėnesį pramogų centre „Egivela“ baigėsi ketvirtasis „Klubiškiausios mokyklos“ rinkimų sezonas Panevėžyje. Šiemet konkursą laimėjo Panevėžio „Minties“ vidurinės mokyklos moksleivių grupė, iš kitų išsiskyrusi originaliausiais sceniniais sprendimais.
Nugalėtojai išsiskyrė originalumu

Praėjusios savaitės penktadienį pramogų centras „Egivela“ ūžė nuo mokinių triukšmo – čia vyko „Klubiškiausios mokyklos“ rinkimų finalas.

Renginį laimėjusios „Minties“ vidurinės mokyklos moksleiviai džiaugėsi pergale ir vis svarstė, kuo jie išsiskyrė iš kitų komandų: „Gal buvome originalesni, o gal komisijai patiko mūsų sceninis įvaizdis, kuriam, skirtingai nei kitos komandos, mes skyrėme daug dėmesio“, – svarstė komandos lyderė Ieva.


Laimėjusios komandos mokiniai pasakojo, jog rengiantis pasirodymams jiems kilo daug bėdų, tokių kaip tinginystė ar darbų nepasidalijimas, tačiau visos problemos buvo išsprendžiamos ir nesutrukdė pasiruošti pasirodymams.

Antroji vieta – tikslas tobulėti

Šiais metais antrojoje vietoje liko Panevėžio 5-oji vidurinė mokykla. Renginio koordinatorius Paulius Gerulskis yra šios mokyklos moksleivis, tačiau jis teigė, kad niekada nepadėjo savo mokyklos komandai, nes tai būtų buvę nesąžininga kitų atžvilgiu.


„Džiaugiamės ir antrąja vieta, nes žiūrovai nusprendė, kad mūsų komanda dar turi tobulėti“, – pasakojo 5-osios vidurinės mokyklos moksleiviai. Anot mokinių, didžiausios konkurentės buvo miesto gimnazijų – „Balčikonio“ ir „Žemkalnio“ – komandos, nes ten mokosi stiprūs ir kūrybingi žmonės.


„Mums irgi netrūkdavo idėjų ir sumanymų, taip pat mums labai padėdavo ir draugai, kurie yra atstovavę mokyklai ankstesniais metais. Jie patardavo, ką sakyti, kaip apsirengti ar kaip suvaidinti vieną ar kitą etiudą, už tai jiems esame labai dėkingi“, – dėkojo 5-osios vidurinės mokyklos grupė.

„Panevėžio balsas“ pakalbino pramogų centro „Egivela“ savininką Egidijų Butkevičių ir sužinojo jo nuomonę apie populiariausią jaunimo renginį mieste.

– Jūsų renginys jau gyvuoja ketverius metus. Kur tokio populiarumo paslaptis?– Net nežinau, gal todėl, kad jis vienintelis ir originalus visoje Lietuvoje. Penktadienį baigėme ketvirtąjį sezoną, tačiau šio renginio dar nelaidojame ir jį tęsime, tik jis įgaus naujų formų bei atspalvių. Šis renginys nėra klasika, kuri, kaip visi puikiai žinome, nesensta, todėl turi keistis ir tobulėti, nes patys vaikai tampa profesionalesni ir sugalvoja vis naujų dalykų.

– Ar renginys populiarus tik tarp jaunimo, ar sulaukiate ir vyresniosios kartos atstovų dėmesio? Kaip vertinate sirgalius?– Renginio lankomumas kaip Panevėžiui yra gana didelis – apie tris su puse šimto lankytojų kiekvieną vakarą. Vaikai ateina palaikyti savo draugų scenoje, kiti ateina tiesiog pasiklausyti geros muzikos, o kartą esame sulaukę ir vyresniosios kartos atstovų poros.

Paaiškinome, kad čia jaunimo renginys, tačiau jie nusipirko bilietą ir matėme, kaip puikiai jie šoka. Komandas, pasirodančias scenoje, palaiko sirgaliai.

Mano manymu, geresnės ir originalesnės palaikymo komandos būna iš paprastų mokyklų, tokių kaip „Šaltinio“ vidurinė ar „Nevėžio“ pagrindinė mokyklos, o vaikai iš Panevėžio gimanzijų būna santūresni. Kodėl – neįsivaizduoju.

– Kuo šių metų renginys skyrėsi nuo praėjusių metų?

– Šiemet buvo keletas naujovių. Renginio žiūrovai galėjo balsuoti net keturiais būdais: bilietais, internetu, trumposiomis žinutėmis ir būdami salėje. Žinoma, kaip ir pernai, taip ir šiemet komandos prisistatymo straipsnius turėjo pateikti miesto dienraščiui „Panevžėio balsas“ bei kautis muzikinėje dvikovoje tiesiogiame radijo stoties „Pulsas“ eteryje.

Taip jos užsidirbdavo papildomų taškų. Renginio metu grupės scenoje išsitraukdavo užduotis, kurias turėdavo atlikti ekspromtu, o į renginį ateidavo paruošusios namų darbus: karaokė dainą, prisistatymą ir filmą pasirinkta tema.

– Ar šiemet Jums pavyko užtikrinti renginio ir jo dalyvių saugumą?


– Be abejo, nes tai svarbu ne tik mums patiems, kaip renginio organizatoriams, bet ir dalyviams bei žiūrovams. Šiemet mus saugojo apsaugos firma iš Kauno, jos darbu esame patenkinti. Vyrai kiekvieną akylai aptikrinavo, kad neįsineštų neleistinų daiktų į salę, taip pat buvo aprangos kodas, žmonių su treningais į salę neįleisdavome. Visi jautėmės saugiau.

– Ar renginį palaikydavo mokyklų mokytojai, ar jie padėdavo ruoštis moksleiviams pasirodymams?


– Labai gaila, tačiau mokytojų dėmesio mes ir mūsų vaikai sulaukiame labai retai. Praėjusiais metais buvo viena labai gera mokytoja iš „Vyturio“ vidurinės mokyklos: puikiai sutardavo su vaikais ir padėdavo sugalvoti jiems pasirodymus, o jie buvo tikrai originalūs. Dažniausiai grupėse išsiskiria vienas ar keli lyderiai, kurie sugalvoja pasirodymo idėjas, o darbo metu jos išsirutulioja iki vientiso sceninio veiksmo.


– Kokį prizą gavo pirmosios vietos nugalėtojai? Kas remia Jūsų renginį?


– prizas buvo turistinė savaitės trukmės kelionė aplankant Prahą, Vieną ir Bukareštą. Rimtesnio rėmimo nesame sulaukę nė vienais metais. Tačiau yra geros valios organizacijų, kurios sutinka mums padėti: tai dienraščiai „Panevėžio balsas“, „Sekundė“, internetinis portalas alfa.net ir soliarumų studija „Tropikų saulė“. Bet pagrindinį ir kitus apdovanojimus perkame patys.

Mano išsaugoti straipsniai