Kino laisvalaikis jauniesiems žiūrovams

„Kino Busas“ - tai jau antrus metus Lietuvoje vykstantis edukacinis kino projektas vaikams ir jaunimui. Sulaukęs didelio pasisekimo ir susidomėjimo praėjusiais metais, projektas auga tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai.

„Kino Buso“ filmų jaunai auditorijai programa, be švediškų ir lietuviškų filmų, pasipildė filmais iš Norvegijos, Suomijos, Danijos ir Islandijos.

Gegužės 5d. − birželio 10d. „Kino Buso“ komanda apkeliaus 28 Lietuvos miestus ir miestelius, aplankys mokyklas, kultūros centrus bei vaikų namus, nemokamai rodydami filmus vaikams ir jaunimui bei pasakodami apie kino istoriją ir gamybą.

Šiais metais „Kino Busas“ parengė atskirą edukacinę programą jaunimui, kurios metu užsiregistravę moksleiviai, padedami kino profesionalų, kūrė filmų scenarijus, vystė juos, ruošėsi filmavimui bei filmavo trumpametražius filmus.

Moksleivių sukurtų scenarijų temos varijuoja nuo socialinių, atspindinčių jaunų žmonių kasdienybę, iki istorinių. Šie moksleivių sukurti filmai kartu su filmais iš Šiaurės šalių bei Lietuvos bus rodomi gegužės – birželio mėnesiais „Kino Buso“ kelionės metu.

Švedijos kino organizacija „Film Stockholm“, susidomėjusi „Kino Buso“ sėkme, pasiūlė kurti naują Baltijos−Šiaurės šalių kino organizacijų bendradarbiavimo tinklą „Screenit!“, kuris rūpintųsi filmų vaikams ir jaunimui sklaida Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos regionuose ir Olando salose.

Gegužės 22-23 d. Varėnoje įvyks pirmasis kino vaikams ir jaunimui bendradarbiavimo tinklo „Screenit!“ susitikimas su Švedijos, Suomijos, Olando salų, Estijos, Latvijos bei Lietuvos kino organizacijų atstovais.

Pasak Švedijos ambasados kultūros atašė Torsteno Schenlaerio, „Kino Buso“ projektas toks sėkmingas todėl, kad į jo veiklą vaikai ir jaunimas įtraukiami tiek kaip žiūrovai, tiek kaip kūrėjai.

T. Schenlaeris tikisi, kad „Kino Buso“ projektas tęsis ateityje ir padės sukurti naują Lietuvos filmų kūrėjų kartą. „Šioje šalyje dar yra tiek daug nepapasakotų istorijų“, - teigia Švedijos kultūros atašė.

Apie projektą „Kino Busas” daugiau informacijos rasite adresu www.kinobusas.lt .

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis