Pankiška anarchija nemirė - „Street kids party“ (nuotraukų albumas)

Vakarėlio, vykusio šeštadienio vakarą Vilniuje, klube „Musė“, pavadinimas iš esmės atitiko jo turinį – klubą užpildė jaunoji Vilniaus pankų karta.

Nors vyresniųjų anrachistų gretos tą vakarą buvo retos, tačiau jie ir surengė vakarėlį: grupė „Lenino prospektas (77% punk rock)“ pasikvietė svečius iš Lenkijos „The Headhunters“ bei keletą vietinių grupių: „Alko Pro“ ir „Avarinis įėjimas“.

Gal ir keistoka, tačiau jaunoji publika daugiausia dėmesio skyrė vietinėms atlikėjų grupėms, o ne koncerto pabaigoje pasirodžiusiems svečiams.

Iš tiesų, pankiška anarchija gyvuoja toliau ir tradicijos tęsiasi – atsidūręs vakarėlyje pajunti tikrąją šūkio „Visi skirtingi - visi lygūs“ prasmę.

Stalo futbolo žaidimą žaidžia patys įvairiausi žmonės, šokių aikštelėje draugiškai linksminasi tiek viduriniojo amžiaus sulaukę pankai, tiek paaugliai „pankeliai“.

Ore tvyranti pagarbos ir draugiškumo atmosfera sukelia pačius šilčiausius jausmus.

Truputį keista ir tikrai gerbtina tai, jog barmenas laikosi įstatymų ir, net esant familiariai atmosferai, sąžiningai nepardavinėja alkoholinių gėrimų nepilnamečiams – „kam tos problemos?“ – teigia jis.

Paklaustas, kuo skiriasi jaunieji pankai nuo vyresniųjų, jis vienareikšmiškai atsako, jog šie dar neišmoko linksmintis – dažnai nejaučia saiko alkoholiui ir taip susigadina vakarą.

Bandžiau pasidomėti, prieš ką maištaujama dabar, kodėl ši subkultūra traukia jaunimą, tačiau bendro atsakymo neišgirdau: vieniems - „taip priimtiniau, linksmiau gyventi“, kiti „tiesiog yra tokie“, o tretiems patinka linksma kompanija ir gyvenimo būdas.

Taip, visa tai puikiai suprantama, nes būnant tokioje aplinkoje nepasigendi nieko, tarsi atsidurtum kitoje visuomenėje: vieni groja, linksmina susirinkusius, kiti pardavinėja grojančių kompaktinius diskus, treti prekiauja savo meno kūriniais, ketvirti tiesiog linkminasi…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis