Šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui

Gegužės 27 - birželio 1dienomis Kaune ir Vilniuje vyksiantis Šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema” pirmą kartą Lietuvoje pristatys profesionalius šiuolaikinio šokio spektaklius ir šokio renginius, skirtus patiems jauniausiems žiūrovams.

Festivalio „Dansema” metu Kauno valstybiniame dramos teatre ir „Menų spaustuvėje” Vilniuje bus pristatyti profesionalių šiuolaikinio šokio trupių iš Švedijos, Estijos ir Lietuvos spektakliai vaikams.

Rotušės aikštėje Vilniuje įvyks viešas šiuolaikinio šokio renginys „Šokio stotys”, o Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje vyks Malmės-Vilniaus vaikų šokio improvizacijos pristatymas.

„Ugli bugli” – spektaklis kūdikiams

Tai unikalus britų Guy Dartnello ir Tomo Morriso sukurtas, švedų teatro „Dansstationen” trupės atliekamas, šokio spektaklis, vykstantis didelėje pripučiamoje palapinėje.

Spektaklyje lydimi tėvelių gali dalyvauti tik aštuoni 12 -18 mėnesių amžiaus vaikai. „Ugli bugli" spektaklio metu kūdikiai laisvai juda palapinėje, o specialiai parengti šiuolaikinio šokio atlikėjai atkartoja vaikų judesius, garsus ir reakcijas.

Kuriamas žaismingas šokis kviečia į iš naujo patirti atvirą atradimams vaiko pasaulį.

Šešėliai, judesių žaismas ir atsakymai į klausimą „O kas čia?”

Antrasis švediškas spektaklis – visiškai naujas trupės „Memory Wax” kūrinys „Šešėlių šalyje”, Švedijoje pristatytas šių metų vasario mėnesį, yra skirtas 5-9 m. amžiaus vaikams. Spektaklio kūrėjai kviečia vaikus į paslaptingą šešėlių žaismo pasaulį.

2004 m. Estijoje pristatytame šiuolaikinio šokio spektaklyje „Zugos spektaklis vaikams” tiriama, kaip 5-10 m. vaikai supranta šokį ir judesį: ar vaikams įdomu stebėti du ropojančius ant grindų kūnus? Ar jie įžvelgia šioje scenoje skubančias skruzdėles ir, jei taip, ar jiems įdomu tai stebėti? Galiausiai, kas gi yra šokis?

Festivalio metu žiūrovai galės išvysti ir 2007 m. lietuvių šiuolaikinio šokio kūrėjų pristatytą pirmą lietuvišką šiuolaikinio šokio spektaklį 3-8 metų amžiaus vaikams „O kas čia?”.

„Kas čia?” – tai klausimas, kurį dažniausiai užduoda maži vaikai, pažindami aplinką, kitus ir save. Į klausimą spektaklyje bandoma atsakyti šokio kalba.

„Kelionė/Resan”– interaktyvus projektas tarp Vilniaus ir Malmės

Vienas įdomiausių festivalio renginių, kuriame susijungia dailės ir šokio raiškos priemonės – tai projektas „Kelionė/Resan”.

Projekto dalyviai – 6-10 metų vaikai iš Malmės ir Vilniaus. Nuo 2008 m. vasario mėnesio vaikai Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje ir Malmės meno centre „Drömmarnas Hus”, padedami dailės mokytojų, kūrė savo miestų „dailės erdves” – objektus, kurie jiems atspindi gimtąjį miestą.

Projekto metu taip pat bus kuriama ir „šokio erdvė”, kurioje bus įrengta video kamera. Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai, padedami choreografų, įžengs į šią „šokio erdvę” ir šoks parodos lankytojams Malmėje, ir atvirkščiai, parodos lankytojai Lietuvoje išvys šokančius Malmės vaikus.

Šiuolaikinis šokis mieste

Gegužės 31 d. Rotušės aikštėje „dbPROJEKTAI” pristatys viešą atvirą šiuolaikinio šokio renginį „Šokio stotys”, kurio metu Lietuvos šokėjai ir choreografai supažindins visus norinčiuosius su šiuolaikinio šokio judesiais.

Kitas šiuolaikinio šokio renginys - „Mes mieste” – tai bendras Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografų ir vaikų kūrybinis projektas, kurio pristatyme dalyvaus 70 vaikų iš Tauragės, Alytaus, Kauno ir Vilniaus.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, „Menų spaustuvėje“ vyksiantis pristatymas bus baigiamasis festivalio „Dansema” akordas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis