Pasaulio muzika: nuo sambos iki ambient

Šeštadienį, gegužės 31 d. 19 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks autorinis jaunos ir perspektyvios atlikėjos Eglės Sirvydytės autorinis koncertas. Kartu su Egle koncerte dalyvaus Saulius Petreikis (trimitas, fleitos), Nerijus Bakula (akordeonas), Bernardas Janauskas (perkusijos) bei Maksimas Perepelica (kontrabosas).Koncerte skambės Eglės kūrybos dainos, taip pat instrumentinės meditacinės improvizacijos, kompozijos. Pritariant švelnioms perkusijoms, fleitos, trimito bei kitų pučiamųjų instrumentų melodijoms, akordeonui bei fortepijonui, gitaros ir kontraboso dialogui, koncerte skambės pasaulio muzika: nuo sambos ar bossanovos ritmo iki indie, ambient stilistikos.

Eglė Sirvydytė - jauna kūrėja, vokalistė, kilusi iš Vidurio Lietuvos Kuršėnų miestelio, meno mokykloje baigusi smuiko klasę. Prieš trejetą metų persikėlusi į Vilnių studijuoti universitete psichologijos, dvejus metus Eglė aktyviai kūrė ir muzikavo kartu su Domantu Razausku ir Remigijumi Audiejaičiu.

Šį ankstyvą pavasarį Eglė subūrė grupę talentingų instrumentalistų, su kuriais aktyviai koncertuoja didžiųjų Lietuvos miestų scenose ir įvairiuose festivaliuose.

„Muzikuodama su jais, kaskart repeticijų klasėje ar koncertų scenose viduje krykštauju. Pažinoti šiuos muzikus man reiškia išgirsti gražiausią pasaulio muziką”, - sako Eglė.

Saulius Petreikis - talentingas jaunas multiinstrumentalistas, puikiai grojantis trimitu, įvairių tautų liaudies instrumentais: bansuri, armėnišku duduku, įvairiomis fleitomis. Domisi etnine muzika, eksperimentuoja, kuria meditacijas, įvairias instrumentines ir vokalines kompozicijas.

Nerijus Bakula – akordeonistas, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai muzikuojantis įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Maksimas Perepelica – kontrabosistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, Klaipėdos universiteto menų fakultete mokęsis bosinės gitaros specialybės, įvairių muzikinių projektų narys, džiazo festivalių dalyvis.

Bernardas Janauskas - būgnininkas, perkusininkas, tabla atlikėjas. Kuria ir atlieka muzikines programas dramos teatro spektakliams, bendradarbiauja su modernaus šokio atlikėjais. Muzikinį dėmesį skiria įvaivairialypei muzikos krypčiai - „World music“ arba „Etnofusion“, kurioje lietuviškas folkloras jungiamas su Afrikos, Indijos, Japonijos ir kitų kraštų tradicinės muzikos elementais bei elekronika.

Ši grupė kuria profesionalų ir autentišką muzikos skambesį: fantasmagoriškos miniatūros, kažkur iš pasąmonės blyksinčios vizijos, į tolimus kosmosus nunešančios meditacinės kompozicijos, dainos ir kelionės. Koncertas Mokytojų namų kiemelyje gegužės 31 dien1ą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis