JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Lindyhopo maratonas Vilniuje (foto)

Lindyhopo maratonas – tai Vilniaus lindyhoperių tradicija keliauti po Vilniaus senamiestį ir šokti po atviru dangumi. Tai puiki galimybė dalintis šokio džiaugsmu su praeiviais senamiesčio gatvėse, parkuose, aikštėse. Gaivaus oro, džiazo muzikos ir nenuilstančio judesio mišinys yra nuostabi patirtis ne tik patiems šokėjams, bet ir smalsiems praeiviams, teigia harlem.lt
Šiais metais šokėjai, susirinkę Katedros aikštėje, kelias valandas džiugino miestiečius bei miesto svečius, šokdami Pilies gatvėje, Rotušės aikštėje, Vokiečių gatvėje, aplankydami Salomėjos Nėries mokyklą ir galiausiai nuvykdami iki pat Tauro kalno, kur šėlo iki išnaktų.


Praeivių šypsenų, fotoaparatų dėmesio šokėjai nestokojo, nes pasižiūrėti tikrai buvo į ką: galima buvo išvysti garsiausių pasaulio lindyhopo porų pasirodymus, grožėtis garsiais Lietuvos šokėjais bei tik pradedančiais mokytis šio šokio.

Plačiau apie šį maratoną, šventę bei lindyhopą Lietuvoje DELFI gatvei sutiko papasakoti viena iš šventės organizatorių Margarita:
„Šis maratonas po Vilniaus senamiestį – tai penktojo Lindyhop.lt sezono uždarymas – trijų dienų tarptautinis festivalis su 8 tarptautinio lygio mokytojais iš JAV, Švedijos, Prancūzijos, kurio metu vyko pamokos ir šokių vakarėliai.

Tai jau tapo malonia tradicija, nes ši eisena vyksta trečius metus iš eilės, tačiau apskritai lindyhopas Lietuvoje gyvuoja žymiai ilgiau: jį „atvežė“ klaipėdiečių pora – Ichtiandras Veliulis ir Solveiga Griušytė.

Veliulis yra profesionalus šokėjas, pradžioje šoko rock&roll‘ą, vėliau papuolęs į Švediją –lindyhoperų „Meką“ – Lindyhopo stovykloje susidomėjo šiuo šokiu ir „atvežė“ jį į Lietuvą.

Tai įvyko apytikriai 1994-1995 metais. Jie įkūrė savo klubą Klaipėdoje „Charlis“. Vėliau juos netyčia pamatęs „Mixas“, Vilniaus lindyhopo tėvelis, pradėjo su jais bendrauti – taip po truputį gimė Lindyhop.lt bendruomenė.

Čia Vilniuje viskas prasidėjo nuo mažos vilniečių draugų grupelės: jie iš pradžių nuomavosi salytę „Mokytojų namuose“, vėliau norinčių kartu šokti pradėjo sparčiai daugėti ir šių metų sausio mėnesį jau buvo daugiau nei 500 lindyhoperių, aktyviai lankančių pamokas.

Šokių pamokos vyksta „Kristinos šokių namuose“, „Salomėjos Nėries gimnazijoje“ ir ant Tauro kalno. Turime daugybę švenčių: sezono uždarymo, atidarymo, Kalėdinės taurės ir daugybę kitų.


Taip pat organizuojame renginį klube „Tamsta“, kuris vyksta jau trejus metus iš eilės pirmąjį mėnesio šeštadienį, kuriame tiesiog renkasi lindyhoperiai ir groja svingo big band‘as.

Mūsų bendruomenė sparčiai didėja. Daugiausiai ją sudaro jaunimas: moksleiviai, studentai. „Iš tiesų šis šokis nepaiso žmogaus amžiaus, odos spalvos ir jį gali šokti visi“,- pasakojo organizatorė Margarita.

Mano išsaugoti straipsniai