Moksleivių kūrybos konkursas paveldo tema

Per dvi praėjusias savaites Lietuvos moksleiviai kūrybos konkursui „Mūsų paveldas ir aš“ atsiuntė daugiau kaip 600 nuotraukų! Konkurse dalyvauja 2 – 12 klasių moksleiviai iš įvairių Lietuvos regionų, daugiausiai kūrinių atsiuntė vyresniųjų klasių mokiniai.

Lietuvos bažnyčių remiamas, dangaus skliautas neįgrius

Iš siūlomų keturių konkurso temų tarp vaikų ir jaunimo populiariausia yra „Bažnyčios – dangaus kolonos“. Šia tema jau yra atsiųsta net 120 nuotraukų.

Meniškose fotografijose konkurso dalyviai užfiksavo Lietuvos katalikų bažnyčias, o taip pat ir kitų tikybų šventoves: cerkves, sinagogas ir netgi Trakuose esančią kenesą – vieną iš trijų pasaulyje veikiančių karaimų maldos namų.

Dažniausiai fotografuojamos šios įžymios mūsų šalies bažnyčios: Vilniaus katedra bei greta stovinti varpinė ir Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčia.

Kitos moksleivių mėgstamos šventovės ir šventos Lietuvos vietos: Kryžių kalnas Šiaulių rajone, Šv. Onos, Šv. Jonų bažnyčios Vilniuje.

Konkurso koordinatorė Ieva Brukaitė pastebėjo, kad moksleivius domina unikalus lietuvių kultūros paveldas – medinės bažnyčios: Šv. Arkangelo Mykolo – Kiduliuose (Šakių r.), Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos – Juodupėje (Rokiškio r.), Šv. Juozapo – Kėdainiuose, Šv. Karolio Baromiejaus bažnyčia ir varpinė Upytėje (Panevėžio r.).

Bažnyčių bokštai, varpinės, vienuolynai, koplyčios, šventųjų koplytstulpiai, Švenčiausios Mergelės Marijos, Nukryžiuotojo, Rūpintojėlio skulptūros, kryžiai – paminklai karo aukoms atminti, kapinaičių fragmentai – tai vis sakraliosios architektūros paveldas Lietuvos miestuose, miesteliuose, kaimuose, šalikelėse, palaukėse, pamiškėse, o dabar - ir moksleivių kūriniuose.

Kuriantys ir paveldo objektų likimui neabejingi mokiniai meniškas nuotraukas, įdomius piešinius, įvairius koliažus pateikė ir kitoms konkurso „Mūsų paveldas ir aš“ temoms: „Gyvasis paveldas ir aš“, „Paveldėta tikrovė ir legendos“, „Nenoriu, kad išnyktų!“. Iš viso - apie 200 kūrinių kultūros ir gamtos paveldo tema.

Naują konkurso temą pasiūlė patys moksleiviai

Sulaukėme ir didelio srauto nuotraukų (daugiau kaip 200), kuriose nėra užfiksuotų kultūros paveldo objektų, tačiau jose išreikštas mokinių požiūris, jog gamtos objektai – ne mažiau svarbus ir labai brangus mūsų visų paveldas.

Atsižvelgdami į jaunosios kartos jautrumą nepaprastam mūsų krašto gamtos grožiui, paskelbėme naują – penktąją konkurso temą - „Mes paveldėjom žemę Lietuvos“. Kūriniais pasigrožėti ir įvertinti galima, apsilankius interneto svetainės www.musupaveldas.lt galerijoje.

Konkursas tęsiasi – garsinkite savo kaimus, miestelius ir miestus

Daugiausiai svetainės www.musupaveldas.lt lankytojų įvertinimų gavę meno kūriniai bus eksponuojami Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniuje, rugsėjo 24 – spalio 8 dienomis, kada sostinėje vyks įvairūs renginiai, skirti Europos paveldo dienoms pažymėti.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnę ir komisijos geriausiai įvertintų darbų autoriai bus apdovanoti vertingais, viešosios įstaigos „Socialinės ir ekonominės plėtros centras“ (SEPC), organizuojančios konkursą, ir rėmėjų įsteigtais prizais, o dešimt geriausiųjų – atvaizduoti specialiai išleistuose atvirukuose.

Projekto vadovas, VšĮ SEPC direktorius, Mindaugas Danys kviečia ir kitus Lietuvos moksleivius įsitraukti į konkursą, kuris vyks iki šių metų rugpjūčio 15 d.

Kviečiame moksleivius dalyvauti ir savo kūrinius pateikti dviem būdais: įkeliant elektronines kopijas į galeriją interneto svetainėje www.musupaveldas.lt arba siunčiant paštu Vilniaus ir vaikų ir jaunimo meno galerijai, adresu: Vilniaus g. 39/6, 01119 Vilnius.

Kūriniai gali būti įvairūs dailės darbai: fotografijos, piešiniai, grafikos, tapybos darbai, koliažai, vitražai ir panašiai. Svarbu, kad jie atitiktų moksleivių konkurso „Mūsų paveldas ir aš“ temas, o juose pavaizduoti objektai ar jų fragmentai būtų Lietuvos kultūros paveldo objektai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis