Vasaros stovykloje mokykis politikos ir tobulėk!

Akademinio jaunimo organizacija „Geopolis“ maloniai kviečia į tradicinę PJIEL vasaros stovyklą. 2008 metų stovyklos tema – „Valstybės gyvenimo simuliacija: ar esame pasirengę rytdienai?“

PJIEL vasaros stovykloje kviečiame dalyvauti šiandienos Lietuvos problemoms neabejingą jaunimą: Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių moksleivius, užsienio lietuvių bendruomenių jaunimą ir užsienio lietuvių mokyklų moksleivius bei jų mokytojus.

Šįkart žvilgtelsime į emigraciją ir kitas šiandienos negandas lemiančias priežastis. Šiais metais stovyklos dalyvių laukia įdomus ir intensyvus darbas, sprendžiant aktualiausias Lietuvos problemas, narpliojant valstybės funkcionavimo klausimus, generuojant idėjas, kokia turėtų būti valstybės politika ekonomikos, energetikos, švietimo, užsienio reikalų, socialinėje ir kt. srityse bei kokiais būdais ši politika turėtų būti įgyvendinama.

Žinodama, kad Lietuvos jaunimas domisi aktualiomis valstybės problemomis bei turi savo viziją ir unikalių idėjų, „Geopolio“ komanda kviečia jus dalyvauti stovykloje ir pasidalinti savo idėjomis bei sumanymais.

Šioms idėjoms parinkti tinkamiausią įgyvendinimo formą padės įvairių sričių žinovai, mielai atvyksiantys į stovyklą pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi.

Stovyklos renginiai ir užduotys padės susipažinti su praktiniu demokratijos principų įgyvendinimu, pažvelgti į mūsų valstybę globaliame kontekste, budins kūrybiškumą ir novatoriškas idėjas, taip pat – stiprins pilietiškumą, tautiškumą bei toleranciją.

Pirmoji stovyklos diena bus skirta susipažinti ir būsimam darbui planuoti. Kitas dvi dienas vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai grupelėse su savo srities profesionalais ir žinomais visuomenės atstovais, aiškinantis demokratijos įgyvendinimo mechanizmus, rinkos ekonomikos, sąžiningos konkurencijos ir kitus principus, tobulinant lyderystės įgūdžius.

Ketvirtąją dieną jaunimas sukauptą teorinę ir praktinę patirtį bandys pritaikyti konkrečioms valstybės gyvenimo situacijoms.

Paskutiniąją dieną bus vertinami stovyklos dalyvių pateikti valstybės raidos scenarijai, išrenkami geriausieji ir originaliausieji, kurie vėliau bus pristatomi žiniasklaidoje, taip pat įteikiami atitinkamoms Lietuvos valstybės institucijoms.

Geriausi siūlymai ir idėjos bus publikuojamos atskirame ir jau tradiciniu tapusiame „Geopolio“ leidinyje. Vasaros stovyklos metu bus apdovanotos ankstesniuose PJIEL projekto etapuose dalyvavusios aktyviausios komandos.

PJIEL vasaros stovykla – viena iš sudedamųjų projekto „Pilietinės jaunimo idėjos emigruojančioje Lietuvoje“ dalių.

PJIEL projekto tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą, didinti motyvaciją likti Lietuvoje, skatinti išvykusiuosius grįžti į Lietuvą, puoselėti išvykusiųjų ir Lietuvoje gyvenančių lietuvių saitus.

PJIEL vasaros stovykla 2008 vyks š. m. rugpjūčio 4–8 dienomis poilsiavietėje „Atsipūsk“ (Švedriškė, Ignalinos rajonas). Norint dalyvauti tereikia užpildyti anketą ir iki liepos 15 d. ją atsiųsti el. paštu stovykla@geopolis.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis