Ieškant geriausio festivalio Lietuvoje

Daugiausia atsakomybės tarp Lietuvos vasaros festivalių šiemet, kaip ir pernai, „neša“ „Be2gether“ organizatoriai. Į juos nukreiptos visų akys ir liežuviai.

Tačiau kaip ir pernai lietuviai festivaliuose pasiskirstys pagal interesus ir nebūtinai užsuks į B2G, nors būtinai apie jį pakalbės „prieš ir po“.

Pasikartosiu, „Be2gether“ lengva kritikuoti, sunku ignoruoti. O svarbiausia, kad Lietuvoje vyksta dar ir kiti festivaliai, į kuriuos jūs irgi visi labai kviečiami.

„Kristupo festivalis“

Kada: liepos 1 – rugpjūčio 31 d.

Kur: Šv. Kotrynos bažnyčia, Šv. Kazimiero bažnyčia, Vilniaus mokytojų namų kiemas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemas, S. Moniuškos skveras, Bistrampolio, Šešuolėlių dvaras.

Kiek: 0–100 Lt.

Laukiamiausi: rusų ortodoksų choras „Svetilen“, nuteikiantis geriau nei joga, Senegalo perkusininkų grupė „Amafrica“ (jie įdomesni nei B2G atvežami afrikiečiai „Baka Beyond“), Joscho Stephano kvartetas ir Pepe Justicia su grupe – pastarųjų pasirodymą pakartoti norėjo visi matę juos dar praėjusiais metais. Netikėtumas! Balalaikininkas Olegas Gitlinas ir kt. Daugiau info www.kristupofestivaliai.lt

„Kristupo festivalio“ meno vadovas kaip ir kasmet - Donatas Katkus, todėl ir šiemet nusiėmę rimtų veidų kaukes festivalyje būkime pasiruošę gerai dozei katkiško humoro.

„Bliuzo naktys“

Kada: liepos 4–5 d.

Kur: Varniuose, prie Lūksto ežero.

Kiek: 50 Lt.

Laukiamiausias: mėlynakis soul atlikėjas Tadas Robinson taip pat „Paul Lamb And The King Snakes“, brazilas Alexas Rossi ir kiti. Daugiau atlikėjų ieškok www.bliuzonaktys.lt.

Tai vienintelis bliuzo festivalis Lietuvoje, tad tai turbūt tinkamiausia proga bliuzo mėgėjams išsitraukti savo apdulkėjusias lūpines armonikėles ir pritarti scenos žvaigždėms. Ypač atvykstančiam Tadui Robinsonui. Apie jį visi kol kas šneka tik gerai.

„Kai T. Robinsonas mirs, jis keliaus į soulo rojų – vietą, rezervuotą vos keliems žmonėms“, – apie kolegą yra sakęs „Grammy“ nominantas Otis Clay. Tad tikri melomanai-autostopininkai liepos pradžioje tikrai rinksis Varnius.

„Tundra“

Kada: liepos 4–7 d.

Kur: dėmesio, kitoje vietoje – Prienų raj. (~40 km nuo Kauno, ~100 km nuo Vilniaus).

Kiek: 60–80 Lt.

Laukiamiausi: britai „Hoodwink“ bei „Dickster“, švedų psytranzeris Human Blue, olandas Izmar, neurofankeris Ed Rush, nuolatinis eksperimentuotojas Tobias Schmidt ir kt. Daugiau atlikėjų ieškok www.tundrafestival.com.

Šiais metais simbolinės „Tundros“ pilys bus statomos kitoje vietoje, skirtingomis dienomis skirtingo dizaino – penktadienio naktį dominuos fullon psy trance, šeštadienį – dark psy trance, sekmadienį – progressive psy trance.

„Roko naktys“

Kada: rugpjūčio 1–2 d.

Kur: Zaraso sala.

Kiek: 70 Lt.

Lauk atlikėjų paskelbimo www.rocknights.lt.

Pagaliau „Roko naktys“ išsikraustė – paliko Platelius ir užėmė Zaraso salą (taip taip, ten vyks ir MJR). Kaip ir praėjusiais metais, festivalis „tempia“ paskelbti headlainerius. Bet dažniausiai, būkime atviri, ne dėl jų į „Roko naktis“ važiuojama.

„Padarom“

Kada: rugpjūčio 1–3 d.

Kur: kas nori, tas žino (kažkur Vilniaus raj.).

Kiek: nedaug.

Kaip visada, paslaptingas „Padarom“ kolektyvas nenori bereikalingo dėmesio, todėl visiems sako: „kas buvo, tas žino, apie ką šis festivalis“. O kas nežino, vadinasi, tam ir nereikia. Bet priminimas, kad toks renginys ir toliau vyksta, niekam nepakenks.

„Be2gether“

Kada: rugpjūčio 15–17 d., apšilimas Vilniuje 14 d.

Kur: Norviliškės.

Kiek: 190 Lt.

Laukiamiausi: „Groove Armada“, „Tricky“, „My Baby Wants To Eat Your Pussy“, „Fishbone“, „Infected Mushroom“, „Etiennie De Crecy“, „Happyendless Live“, „Freaks On Floor“, Živilė Ba ir t. t. Daugiau atlikėjų ieškok www.b2g.lt.

Tai kol kas vienintelis festivalis Lietuvoje, kurių headlainerius vardindamas gali rašyti didelius vardus: tokius kaip Groov..., Infected…, Sinéa… Vienas malonumas. Tik, aišku, visi mes norime jų dar didesnių ir dar daugiau. Iš trečio karto labai tikėtina, kad pavyks dar geriau.

Kol kas prie seniau paskelbtų grupių prisideda du baltarusiški nesusipratimai – grupės „Osimira“ ir „Mauzer“. Nesusipratimai dėl to, kad neaišku, kaip jų Lukašenka dar iki šiol „nepadarė“. Galėjo prisidėti ir „Franz Ferdinand“ (netgi kaina pakračius piniginę tiko), tik grupė nusprendė tą savaitgalį pailsėti. Ar labai mums trūks jų?

„Regeneratorius“

Kada: rugpjūčio 22–24 d.

Kur: Antaprūdės kaimas, Ignalinos raj.

Kiek: 100 Lt.

Laukiamiausi: „Zion Train“, prancūzai „Manipulator“, britai „Vibronics“, amerikiečiai „New York Jazz Ensemble“, lenkai „Echo_TM“ ir kiti svečiai, taip pat lietuviai „Make It Real“, fusedMarc, „Digital Silence“, Alina Orlova ir t. t. Daugiau atlikėjų ieškok www.regeneratorius.lt.

Šiemet tarp „Regeneratoriaus“ įdomybių – rafinuotos Indijos kultūros muzikos scena. Išbandymą lietuviams pateiks muzikos naujokai. Ir atvirkščiai. Vyks Beno Šarkos spektaklis „Kiauraibasma ir chna“,kino pastogė, dar daugiau dirbtuvių ir netradicinė virtuvė.

Tiesa, maistą degustuok atsargiai, nes jo žadama nekramtyto nematyto. O muzika – ant 4 festivalio scenų bus ir elektronika, ir alternatyva.

Žadamos improvizacijų dirbtuvės. Jų idėja – mušk būgną, kol jaunas. Festivalio idėja – skink gėles, laipiok ąžuolais, pamiršk viską pasaulyje bent vieną savaitgalį per metus.

„Mėnuo Juodaragis“

Kada: rugpjūčio 22–24 d.

Kur: Zaraso sala.

Kiek: 90 Lt.

Laukiamiausi: smuikininkas Mattas Howdenas su klasikinio neofolk projektu „Sieben“, „Spiritual Front“, baltarusiai „Essa“, Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė, „Girnų Giesmės“ ir kt. Daugiau atlikėjų ieškok www.mjr.lt.

Festivalis ir toliau ryškins, kuo mes, baltai, kuo esame unikalūs – aitvarai - ugnies magija ir „folkas“. Organizatoriai apie festivalį kalba „pilkai“ - „jis nustebins net visko mačiusius lankytojus“, bet kas žino, gal iš tikrųjų… Be to, festivalis šiemet nekonkuruoja su B2G laiku, todėl ir baltiškos magijos „interesantai“ spės ten apsilankyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis