Ieškant geriausio festivalio Europoje

Sunku nuspręsti, kurį pasirinkti, bet tikrai reikia kur nors vykti? Tiems, kurie rinksis ne pagal vietos patogumą, o pagal muzikos alkį, šis lakoniškas gidas gali padėti. Jeigu jau važiuosite toliau nei į Lenkiją, tai atlikėjų turi būti pakankamai, kad vertėtų...

Taigi, šiame gide – tik geriausi Europos vasaros festivaliai. Didžioji Britanija rengia daugiausia festivalių visame pasaulyje, todėl ir šiame gide ne kartą minimi britai.

„Glastonbury“

Nei vienoje fermoje visame pasaulyje neskamba toks reivas, kaip maestro Michaelio Eaviso molinguose hektaruose. Galvijai savaitei yra išvežami į kaimyno fermą, o į „Glastonbury“ suvažiuoja 200 000 „kamikadzių“, kurie šoka su 300 grupių.

Kada: birželio 27–29 d.

Kur: Glastonbury, Didžioji Britanija;

Kiek: £155;

Laukiamiausi: „The Editors“, „The Gossip“, Jay-Z, Leonard Cohen, „Kings of Leon“, „Dirty Pretty Things“, Mark Ronson, „The Wombats“, „Massive Attack“, „Hot Chip“, „The Zutons“, „The Black Lips“, „Glasvegas“, MGMT, „The Kills“, „The Cribs“, „Holy Fuck“, „Tunng“, „Utah Saints“, „Kosheen“, „Fatboy Slim“, neįmanoma visų išvardinti, nes jų per 300.

„Heineken Open’er“

Festivalis gyvuoja jau septynerius metus, tačiau tik šiemet lenkai įgyvendino savo svajonę – „Sex Pistols“ ir „Massive Attack“ koncertuos vienas po kito. Tą savaitgalį kažkokioje Gdynioje sutiksi daugiau lietuvių nei dabar galėtum tikėtis.

Kada: liepos 4–6 d.

Kur: Gdynia, Lenkija;

Kiek: 140–289 PLN;

Laukiamiausi: „The Raconteurs“, „Fischerspooner“, DJ Vadim Live feat Yarah Bravo, „Interpol“, Jay-Z, Erykah Badu, „Sex Pistols“, „CocoRosie“, „Massive Attack“, „The Chemical Brothers“, „Goldfrapp“, M.I.A ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.opener.pl.

„Roskilde“

Pristatymo, koks tai puikus renginys, nereikia. Tai iškalbėta praėjusiais… Festivalis tikrai „nenusivažiavo“.

Eco-miestelyje – tęsiamas labdaringas (pelnas skiriamas humanitarinėms akcijoms trečiojo pasaulio šalyse) ir draugiškai gamtai festivalis.

Deja, jo lankytojai ne visada tokie, kokių tikisi organizatoriai. Rokenkrolas reikalauja aukų... Bet galima bandyti... Pavyzdžiui, „Radiohead“ į „Roskildę“ važiuos traukiniu, o tu?

Kada: liepos 3–6 d., apšilimas birželio 29 – liepos 2 d.

Kur: Roskilde, Danija;

Kiek: 200 €;

Laukiamiausi: „The Chemical Brothers“, „Clutch“, „Digitalism“, DSL, „Duffy“, „Gnarls Barkley“, „Girl Talk“, „Goldfrapp“, Jose Gonzalez, „Gossip“, „Grinderman“, „Holy Fuck“, „Hot Chip“, Jay-Z, „Kings of Leon“, „Liars“, MGMT, M.I.A., „Radiohead“, „The Streets“ ir t.t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.roskilde-festival.dk.

„Exit“

Tai geriausias praėjusių metų festivalis. Ar toks bus ir šiemet? Bilietų link išėjimo į kosmosą dar yra likę.

Kada: liepos 10–13 d.

Kur: Novi Sad, Petrovaradinska, Serbija;

Kiek: £72;

Laukiamiausi: „Skream & Benga“, „Manu Chao“, „Tiga“, „Soulwax“, „Booka Shade“, „Gossip“, M.I.A., „Dubfire (Deep Dish) & Sharam (Deep Dish)“, 2 Many DJ's, „Primal Scream“, „Gogol Bordello“, „The Hives“, „Sex Pistols“ ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.exitfest.org.

„Melt“

Vokietija tuo ir žavi, kad ten betoninis fonas paverčiamas „gera vieta būti“. „Melt“ vyks kaip ir visada industriniame, iš dalies futuristiniame Ferropolio rajone, netoli Berlyno.

Kada: liepos 18–20 d.

Kur: Ferropolis, Gräfenhainichen, Vokietija;

Kiek: 45–85 €;

Laukiamiausi: „Alter Ego“, Björk, „Booka Shade“, „Boys Noize“, dEUS, „Editors“, „Ellen Allien“, Franz Ferdinand, „GusGus“ (live), „Hercules and Love Affair“, Kate Nash, Miss Kittin & The Hacker, „Modeselektor“, Róisín Murphy, „The Teenagers“, „The Wombats“ ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.meltfestival.de.

„The Glade Festival“

Šis elektroninės muzikos festivalis – vienas „stipriausių“, kalbant apie old skool rave. „The Glade“ festivalis – tai iš „Glastonbury“ pabėgusi šokių scena ir be didelių problemų virtusi savarankišku festivaliu.

Kaip ir daugelyje pasaulio festivalių, taip ir „The Glade“malonumas nesibaigia tik muzika. Kalbama, kad ten atvažiuos net cirkas su savo palapine. Beje, tai vienas iš nedaugelio D. Britanijos festivalių, kuris nemirga nuo komercinių rėmėjų plakatų ir jų siūlomų akcijų.

Kada: liepos 18–20 d.

Kur: paslaptingoje vietoje šalia Readingo, D. Britanija;

Kiek: tbc;

Laukiamiausi: „Dubfire“, „Utah Saints“, „The Orb“, „The Grid“, „Quiet Village“, James Monro, „Dub Pistols“, Pendulum ir t.t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.gladefestival.com.

„FIB Heineken“

Tai, ką siūlo „FIB Heineken“? Šiemet „FIB Heineken“ organizatoriai labai stengėsi įtikti muzikos mylėtojams. Viskas vyksta ant jūros kranto, tad po festivalio pailsėti nereikės toli keliauti. Festivalio metu siūloma išsinuomoti kambarį miestelyje, nei dusti palapinėje su salamandromis.

Kada: liepos 17–20 d.

Kur: Benicassim, Valensija, Ispanija;

Kiek: 80–170 €;

Laukiamiausi: Leonard Cohen, „My Bloody Valentine“, „Gnarls Barkley“, „Tricky“, „Sigur Ros“, „Siouxsie“, „Babyshambles“, Roisin Murphy, „Justice“, „Black Lips“, „Booka Shade“, „Hot Chip“, Ivan Smagghe, „The Kills“, Jose Gonzalez, Nada Surf, „Tiefschwarz“, Yelle ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.fiberfib.com.

„The Big Chill“

Megafestivalis vejasi net patį „Glastonbury“ ar „Roskildę. Siūloma virš 130 grupių ir atlikėjų. Po tokio muzikos maratono atmosfera tampa nebevaldoma. Festivalis netoli ežero. Tad atsargiai!

Kada: rugpjūčio 1–3 d.

Kur: Eastnor Castle Deer Park, D. Britanija

Kiek: £60–120;

Laukiamiausi: Âme, Annie Nightingale, „Buzzcocks“, Joe Hot Chip plays Hip Hop feat Dels, MC Kwasi, Leonard Cohen, „Little Dragon“, „Múm“, „Plaid“, Roisin Murphy, „Souljazz Orchestra“, „Thievery Corporation“, DJ Vadim, Vincent Vincent & the Villians ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.thebigchill.net.

„Sziget“

Festivalis vyksta per pačius vasaros karščius, tad gaivintis teks muzika. Nenuostabu, kodėl visi, apsilankę „Szigete“, atsiveža vudstokinių nuotraukų – per festivalio savaitę ten susikuria ištisos meile susisaisčiusios bendruomenės.

„Szigeto“ lankomumas gan didelis – iki 4 tūkstančių žmonių. Pagarba organizatoriams. Juk surengti tokį festivalį rytinėje ES dalyje kur kas sunkiau nei Vakarinėje.

Kada: rugpjūčio 12–18 d.

Kur: Budapeštas, Vengrija

Kiek: 30–120€;

Laukiamiausi: R.E.M., „Sex Pistols“, „Kaiser Chiefs“, Róisin Murphy, „Jamiroquai“, Serj Tankian, „The Wombats“, „Babyshambles“, Alanis Morissette ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.sziget.hu.

„V festival“

Nekaltųjų festivalis? Cha, ten laukiami visi. Tiesa, muzikiniu išrankumu „V“ šiemet nepasižymi, gros tie patys, kaip ir visuose kituose festivaliuose. Tik galimybė festivalyje pamatyti Amy W. beveik išskirtinai išskirtina.

Kada: rugpjūčio 16–17 d.

Kur: Hylands Park – Chelmsford, Weston Park – Staffordshire;

Kiek: £70–125;

Laukiamiausi: „Muse“, „Stereophonics“, „The Kooks“, „Maximo Park“, „The Futureheads“, „Duffy“, Amy Macdonald, Ian Brown, „The Twang“, „The Verve“, „Kings of Leon“, Amy Wineouse, Lenny Kravitz, Caiser Chiefs, „The Zutons“, „Hot Chip“, „The Chemical Brothers“ ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.vfestival.com.

„Get Loaded In The Park“

Indie-išprotėjusio-rock ir electro-pakylėjančio-dance šiame festivalyje netrūks. Tai geriausias pasirinkimas tiems, kurie pasiilgo britiško rokenrolo, bet nemėgsta grandiozinių muzikinių įvykių. „Get Loaded In The Park“ vertinamas kaip vidutinio dydžio festivalis.

Kada: rupjūčio 28 d.

Kur: Clapham Common , Londonas, D. Britanija;

Kiek: £35;

Laukiamiausi: „Iggy And The Stooges“, „Supergrass“, „Gogol Bordello“, „The Hives“, „The Holloways“, Kate Nash, „The Violent Playground“, „The Gossip“, „Soulwax“, „Boys Noize“, Carl Cox ir t. t.

Daugiau festivalio atlikėjų ieškok www.getloadedinthepark.com;

Amerikoje „Burning Man“

Kada: rugpjūčio 25 – rugsėjo 1 d.

Kur: Black Rock dykuma, Nevada;

Kiek: $210 – 250;

Šių metų festivalio tema: „American Dream“.

Dėl šio įvykio verta paurgzti JAV ambasadoje, gauti vizą ir nuskristi į Nevados dykumą. Taip, ten yra oro uostas, specialiai organizuojamas festivalio svečiams.

„Burning Man“ – menų festivalis, skirtas parodyti save ir savo išmonę. „Black Rock“ vietovė vienai savaitei tampa „Black Rock City“ – turi ne tik savo oro uostą, bet ir dienraštį, leidžiamą visą savaitę, skeitparką, lenktynių trasą, kalnus, menų renginius ir t.t.

Ten nėra jokių taisyklių, kaip turėtum elgtis, nes ten elgiesi, kaip tik tu norėtum, bet dėl įvairių priežasčių to nedarai.

Veiksmas „Black Rock City“ vyksta 24/7, dienomis kūną kankina kaitra, o naktį su dar 40 000 konceptualistų „skaldai“ meną, paskui jį degini. Fone – muzika.

„Burning Man“ griežtai NE reiverių festivalis.

Šiais metais „Burning Man” dalyviai pasijus imigrantais ir svajos apie tobulesnę Ameriką.

Daugiau info www.burningman.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis