JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Naujausi lauko žaidimai. Išbandyk tai su draugais! (video)

Vasarą laiką norisi leisti gamtoje. Jei oras geras: ežeras, draugų kompanija ir žaidimai – geriausias laiko praleidimo būdas. Praleisk šią vasarą kitaip ir surenk populiariausių pasaulio jaunimo lauko žaidimų turnyrą. Būk kūrybingas, neleisk laiko veltui. DELFI gatvė pristato dar 4 nuostabius žaidimus vasarai.
„Spirdalas“


„Spirdalas“ yra liga, nuo kurios nėra vaistų. Jei jau užsikrėtei „Spirdalu“, tai su juo gyvensi iki savo 50-ojo jubiliejaus. Šiuo metu pasaulyje „Spirdalu“ yra „užsikrėtę“ 2 milijardai žmonių ir nei vienas iš jų nenori pasveikti.

„Spirdalą“ žaisti galima ir vienam, bet galima ir su draugais. „Spirdalas“ žaidžiamas vidine pėdos puse, spardant nedidelį minkštą ryžių pripildytą kamuoliuką (maišelį), stengiantis, kad jis nenukristų ant žemės.

Patyrę „spirdaliai“ kamuoliuką moka mušinėti ne tik su pėda, bet ir keliais, alkūnėmis, krūtine ar galva. Jeigu „Spirdalą“ žaidžia daugiau žaidėjų – visi sustoja ratu.

Pasaulinis „Spirdalo“ rekordas yra 63 000 atmušimų, kurių metu kamuoliukas 9 valandas nepalietė žemės paviršiaus.


„Briaunavaikštis“

„Briaunavaikštis“ yra itin populiarus Amerikoje. „Briaunavaikštį“ smagiausia žaisti, kuomet dalyvauja daugiau nei 8 žmonės. Žaidimo tikslas – pergrupuoti komandą.
Žaidimui reikalinga siauras (< 30 cm) ir ilgas (> 5 m) paviršius, kuris būtų truputį iškilęs virš žemės. Tai gali būti ilgas siauras sporto salių suoliukas, ilga lenta ar tiesiog šaligatvio briauna.

Komanda išsirikiuoja pagal ūgį ir užlipa ant briaunos. Didžiausias komandos narys pradeda atsargiai judėti į tą pusę, kurioje yra mažiausio ūgio narys. Taip padaryti yra sudėtinga, nes jo kelyje daug žmonių, o ant siauros briaunos prasilenkti sunku.

Tuo pačiu metu iš priešingo galo judėti pradeda mažiausias komandos narys, kurio tikslas – atsidurti didžiausio komandos nario vietoje. Tokį patį tikslą turi ir visi likę nariai – atsidurti toje pačioje pozicijoje tik priešingoje pusėje, pvz., jei buvo trečias iš kairės, turi tapti trečias iš dešinės.

Kad nekiltų didelis chaosas, reikalinga viena taisyklė: 2-asis juda tik tuomet, kai su juo prasilenkia 1-asis. 3-iasis – tik tuomet, kaip pro jį praėjo 2-asis ir t.t.
Jeigu kuris nors iš žaidėjų nukrenta nuo briaunos – pergrupavimas pradedamas iš naujo.

Jeigu pavyko atlikti sėkmingą pergrupavimą, komandos nariai vėl turėtų stovėti išsirikiavę pagal ūgį, tik dabar jau atvirkštine tvarka.


„Vaikštasėdis“

Atsibodo medinės kietos kėdės? Atsibodo sėdėti nejudant? Išeitis yra. Žaidimo esmė – sugebėti sinchroniškai vaikščioti, sėdint draugui ant kelių. Dalyvių skaičius – ne mažiau 10.

Visi sustoja ratu, žiūrėdami vienas kitam į nugaras, apsikabina priešais esantį žmogų per juosmenį ir visi kartu lėtai ir sinchroniškai atsisėda už jų esančiam žmogui ant kelių. Tai tik lengvoji dalis. Šitaip sėdint įmanoma vaikščioti! Žinoma, viskas priklauso nuo komandos darnumo ir narių „susiklausymo“.

„Yo-Yo“

Du sutvirtinti diskeliai, per sujungimą pririšti virvute – tai dar nėra „Yo-yo“. „Yo-yo“ – tai menas su šiuo žaisliuku išdarinėti neįtikėtinus triukus.
„Yo-yo“ dar prieš tūkstančius metų žaidė kinai. Senovės graikai „Yo-yo“ yra įamžinę net savo vazose.

Filipiniečiai „Yo-yo“ naudojo kaip ginklą. Modernus „Yo-yo“ atsirado prieš 150 metų, o prieš 15 metų „Yo-yo“ buvo populiariausias žaislas pasaulyje. Tiesą pasakius, tai ne vien žaislas. „Yo-yo“ buvo tapęs laisvalaikio praleidimo būdų, juo žaisdavo visi ir visur, kurdavo naujus triukus, varžydavosi, rengdavo turnyrus…

Žaisti „Yo-yo“ geriausia išmokti stebint, nes žodžiais paaiškinti tikrai nėra lengva…

Šią vasarą daugiau kaip 300 šalies mokyklų dalyvaus akcijoje „Noriu – sportuoju“, kurios tikslas – vasaros atostogų metu atverti mokyklų sporto sales bei aikštynus jaunimui ir sudaryti jiems sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį.

Mano išsaugoti straipsniai