Teigiamų emocijų „turbinos“ – „Regeneratoriuje 2008”

Priešpaskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 22-24 dienomis, tarptautinis multikultūrinis festivalis “Regeneratorius” kviečia pasiruošti neišvengiamai krizei - artėjančiam tamsiajam ir šaltajam sezonui.

Atlikėjų iš JAV, Anglijos, Italijos, Rusijos, Lenkijos, buvusios Jugoslavijos ir kitų kraštų užsuktos turbinos prigamins teigiamos energijos tiek, jog pakaks iki kito pavasario.

Prieš kelis metus vaizdingose apylinkėse tarp Kaltanėnų ir Linkmenų būrelis entuziastų suorganizavo nedidelį susiėjimą. Jau tada visi pajuto, kad ši vietovė tinkama pozityvių emocijų „elektrinei” įrengti. Pernai apie 2000 žmonių džiaugėsi saule ir spalvinga renginio programa.

Trečias kartas nemeluoja - šią vasarą palydės kaip niekada galingas ir spalvingas „Regeneratorius”. Įvairi muzika, gamtos prieglobstis, netikėtos pažintys ir pokalbiai iki ryto palapinių miestelyje, pasivažinėjimas keturračiais, maudynės netoliese esančiame ežere padės nusiplauti miesto rūpesčius ir dulkes.

Pagrindinėje „Regeneratoriaus” scenoje koncertuos pasaulyje gerai žinomi world/reggae/dub atlikėjai. Dalyvaus Lietuvoje jau matyti amerikiečiai „New York Ska-Jazz Ensemble“ bei neo-dub legendos „Zion Train“.

Prie jų prisidės dub'eriai „Vibronics“ ir afro-beat atstovai „Zubopgambia“ iš ūkanotojo Albiono bei jamaikietiškų garsų meistrai „Entroterra Roots“ iš Italijos.

Kaip niekada Lietuvos festivaliuose gausus desantas iš Rytų Europos: „Simba Vibration“ iš Rusijos, „Echo TM“ ir „Hatti Vatti“ iš Lenkijos, „Radikal Dub Kolektiv“ iš Kroatijos bei „FC Apatride UTD“ iš Serbijos.

Viena pagrindinių renginio naujienų – Indijos muzikos ir kultūros scena. Taiką ir harmoniją skleidžianti klasikinė indų muzika garsėja savo giliais ir rafinuotais garsais. Tokie atlikėjai kaip „Svara“, „Nadaprem“, „Akash“, „Wast Indian CO.“, „Bhakti“ pristatys tradicinę šio regiono muziką ir jos šiuolaikines interpretacijas.

Kita naujiena - alternatyvios muzikos scena, kurioje gros atlikėjai, „netelpantys“ į įprastus muzikos stilių rėmus bei ieškantys naujų kūrybos formų. Jei tokie vardai kaip „Leon Somov & Jazzu“, Bango Collective“ ar Fusedmarc“ jau gerai pažįstami melomanams, tai jauni ir perspektyvūs atlikėjai „Freaks On Floor“, „D.S.“, „Insearch“, „Ambitus“ bei kiti gali tapti netikėtu atradimu ne tik lankytojams, bet ir patiems organizatoriams. Šioje scenoje su specialiu projektu „S-Cape“ pasirodys Lietuvoje jau kelis kartus koncertavę italai „Stearica“.

Žinoma, „turbinas” suks ir šiais laikais visur esantys didžėjai, iš kurių galima tikėtis sprogstamo dub/reggae/ska/funk miksų.

2008-ųjų festivalis ne tik pratęs ankstesniais metais puoselėtas tradicijas, bet ir gerokai praturtins savo kultūrinę programą. Be įvairiapusiškos muzikinės programos, lankytojų laukia A.Pulkauninko ir B.Šarkos judesio spektakliai, audiovizualinės poezijos pasaka, pažintis su Lietuvos bei Afrikos liaudies muzikos instrumentų gamyba ir grojimu, masažo, jogos bei kontaktinio improvizacinio šokio technikos dirbtuvės, improvizuotas lauko kino teatras, netradicinės ir lietuviškos virtuvių skanėstai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis