Lietuvos televizijoje – gabiausių šalies vaikų konkursas

Naujajame Lietuvos televizijos sezone startuoja projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Projekto iniciatoriai − LRT kartu su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, ieškos sumaniausių šalies moksleivių.

Šis projektas – žinių viktorina, kurioje bus renkami gabiausi, sumaniausi ir darbščiausi Lietuvos moksleiviai skirtingose amžiaus kategorijose. Žaidimą ves neseniai į televizijos ekranus sugrįžusi nepamirštamųjų „Sparnuotųjų sūpynių“ atlikėja Vaida Genytė.

Projekto kūrėjai pabrėžia, kad tai nėra paprasta laida. „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ − pirmiausia unikalus visuomeninis projektas, mokslo, žinių, mokyklos ir pedagogų prestižo kėlimo ir populiarinimo akcija. Projektas herojais pavers tuos, kurie iš tiesų yra to verti: kurie žino, skaito, domisi, siekia.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ siekis – kelti moksleivių pilietiškumą, didžiavimąsi savo šalimi, domėjimąsi jos istorija ir kultūra, žengiant į naują Lietuvos vardo tūkstantmetį,“ − sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Projekte galės dalyvauti visų Lietuvos vidurinių mokyklų moksleiviai. Visą rugsėjį moksleiviai internete galės atlikti testą, o geriausiai jį išsprendusieji vyks toliau varžytis tarpusavyje į Lietuvos televizijos studiją.

Redakcinę grupę sudarys 15 žinomų ir nusipelniusių Lietuvos pedagogų, kurie sudarinės skirtingo sudėtingumo klausimus. Ir šie klausimai, ir internetinis testas bus sudarytas, atsižvelgiant į sudarytas mokymosi programas.

Sumaniausieji vaikai bus pagerbiami LR Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtais prizais – statulėlėmis, diplomais bei „Tūkstantmečio fondo“ dovanomis – vertingais leidiniais bei kitų rėmėjų įsteigtais prizais.

„Vis dėlto, esminis laimėjimas yra bilietas į kitą etapą ir garbingas „Lietuvos tūkstantmečio vaiko“ titulas. Drauge su laimėtojais pagerbiami ir jų pedagogai bei tėvai, kurie prisidėjo prie šių nepaprastų vaikų lavinimo“, − teigia projekto sumanytojai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis