Apie rasinę toleranciją - roko ritmu

Šeštadienį, rugpjūčio 9 dieną, Vilniuje įvyko koncertas, skelbęs rasinės tolerancijos šūkį, - ,,Vienas dangus”. Į Kalnų parką koncertuoti atvyko grupės iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Ukrainos. Tačiau vienas laukiamiausių kolektyvų, Rusijos senojo roko atstovai DDT, koncerte nepasirodė.

„Vienas dangus” - bene pirmasis koncertas Lietuvoje, atkreipęs dėmesį į tautinio nepakantumo problemas. Rasistiškai ir antisemitiškai nusiteikusių jaunuolių eisena pagrindine sostinės gatve, išpuolis prieš kitatautę dainininkę ir kiti incidentai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, paskatino renginio organizatorius prabilti apie tautines problemas roko ,,kalba”.

Koncerte – rusiškas rokas

Tiesa, kai kam pasirodė keista, kodėl pagridiniai koncerto svečiai – rusų muzikantai. Koncerte sutiktas 22-ejų metų Darius sakė, kad renginys jam labiau primininė rusų roko festivalį.

„Dar organizuodami koncertą susilaukėme kritikos, kodėl kviečiame daug rusų grupių. Tačiau rusų rokas jau nuo seno garsus ,,ėjimu“ prieš esamą padėtį, naujų idėjų kėlimu. Atsiribojom nuo politikos – svarbiausia geras rokas“, - pasakojo renginio organizatorius.

Koncertas truko 12 valandų. Nuo pat vidurdienio žiūrovai galėjo šėlti pagal roko ritmus. Publika stebino savo spalvingumu: susirinko ne tik rokeriai, bet ir merginos su trumpais sijonėliais, vaikinai su rožiniais marškinėliais, vyriškiai su kostiumais.

Didelio susirinkusiųjų palaikymo sulaukė lietuvių grupės „Rebelheart“, „Ruination“, „AC/DC Projektas“. 24 metų Diana sakė geriausiai pašėlusi per „Rebelheart“ pasirodymą.

Koncerte taip pat dalyvavo grupės „Chiornyj obelisk“, „Volnaja Staja“, „Opus pro“, „Paranormal activity“, „Televizor“, „More i korobli“ ir „Katran“.

Legendiniai DDT nepasirodė

Vidurdienį Kalnų parke koncerto klausytojų buvo visai mažai. Į koncertą atėjęs Darius skundėsi, kad nebuvo grupių pasirodymo tvarkarasčio, tad negalėjai žinoti, kada gros mėgiama grupė.

Tik per paskutinės grupės „Chiornyj obelisk“ pasirodymą šėliojo jau didesnis būrelis žmonių. „Į mūsų šūkį atsiliepė mažai žmonių, bet idėjiškai rengys pavyko”, - po renginio kalbėjo jo organizatorius.

Dalis klausytojų 50 litų vertės bilietus grąžino, sužinoję, kad renginyje nepasirodys rusų roko legenda DDT. Organizatoriai apie grupės neatvykimą sužinojo likus vos kelioms dienoms iki renginio. Tad dalis klausytojų liko „išsidūrę“.

27 metų Aistė, nesulaukusi mėgiamos grupės, gerokai nusivylė. „Be to, nepastebėjau, kad renginio metu būtų pabrėžiama pagrindinė koncerto idėja“, - sakė Aistė.

Renginio organizatorius apgailestavo, kad DDT prisikviesti nepavyko. Tačiau bandė guosti atskleisdami gerą žinią rusų roko gerbėjams – jau beveik sutarta dėl solinio šios grupės koncerto Lietuvoje.

Nepasirodžius DDT, koncerto rengėjams beliko pasidžiaugti tuo, kas „nepavedė“: itin sėkmingu merginų siunkiojo roko grupės iš Maskvos „Volnaja Staja“ pasirodymu, taip pat ilga „Chiornyj obelisk“ programa.

Organizatoriai planuoja kitąmet vėl surengti „Vieną dangų“, kuris suburtų kur kas daugiau žiūrovų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis