„Euro-Rock 2008“ dienoraštis: „Freaks On Floor“ pamokos Vokietijoje

Seminare esame jau penkias dienas. Per šį laiką nacionalines „Euro-Rock“ konkurso atrankas laimėję grupės iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos sukūrė ir įrašė penkias dainas, surengė tris koncertinius vakarus.

Muzikantai dalyvavo ritmo ir vokalo mzikinėse pamokose, kurias vedė žymūs vokietijos muzikai. Ritmo pamoką vedė Yanas Rohlfingas, didžiausios Europoje būgnų mokyklos įkūrėjas, o vokalo – roko dainininkė ir vokalo mokytoja Anya Lerch.

„Šiaip vienos pamokos buvo kiek mažoka, tačiau man patiko. Nes vėliau mokytoja vaikščiojo ir dirbo su vokalistais individualiai – šaunu,- teigia „Freaks on Floor“ vokalistas Justas.

„Euro-Rock“ – susigiminiavusių miestų jaunimo muzikos seminaras, šiais metais vykstantis trijuose miestuose: Duisburge (Vok.), Kale (Prancūz.) ir Portsmouth (D. Brit.).

„Tai - kasmetinis renginys, į kurį miestai siunčia savo grupes atstoves. Jis skirtas tam, kad grupės, šalys bei kultūros galėtų bendradarbiauti, mokytis, dalintis savo patirtimi“, - teigia seminaro vadovas, žymus gitaristas bei muzikos pasaulio veikėjas Peteris Burschas.

Dėmesys muzikinei kultūrai

Vokietija šį renginį stebi su didžiuliu susidomėjimu, žavėdamiesi lietuvių bei jaunuolių iš kitų šalių darbu. Vystant mokymams, muzikantus aplankė Duisburgo meras su palyda. Antrąjį vakarą seminaras sulaukė vietinės televizijos (WDR) dėmesio. Žodis „vietinė“ Vokietijos mastu kiek skiriasi nuo Lietuvos, nes ją žiūri apie 5 milijonai žiūrovų.

Žinių reportaže Vokietijai buvo pasakojama apie tai, kaip vyksta seminaras, kaip grupės bendrauja viena muzikine kalba. Reportaže interviu davė ir lietuvių muzikantai „Freaks On Floor“.

Lietuva „Euro-Rock“ festivalyje dalyvauja jau šešioliktus metus, nuo pat 1993-iųjų. Štai mūsų atstovai eilės tvarka: „Bovy“ (M.Mikutavičius), „Empti“, „Merlin“, „SH“, „Sumerland“, „Dr. Green“, „Zima“, „N-14“, „Framed“, „Bitės“, „Relanium“, „IR“, „Caramel Members“, „Hetero“, „Wozu“ ir „Freaks On Floor“.

„Šiemet esame kiek vyresni už kitas grupes, pvz., Britanijos atstovus, tad tenka daugiau juos mokyti, nei patiems iš ko nors mokytis. Tačiau čia labai gera atmosfera, daug repetuojame ir linksminamės – mums labai gera“, - teigia „Freaks On Floor“ būgnininkas Rokas.

Lietuviai laisvu laiku mokosi žaisti Vokietijoje populiariausią stalo žaidimą - stalo futbolą („Kicker“) ir jiems sekasi visai neblogai! Lietuviai savo ruožtu visus moko muzikinių gudrybių.

Vakarais vokiečiai ir kitų šalių jaunimas susipažįsta su mūsų šalies tradiciniais valgiais ir gėrimais: šalto rūkymo dešra, alumi…

„Iš esmės muzikantų technikos lygis nėra toks svarbus – tai ne toks seminaras, kuriame mokytumėmės technikos. Čia grupės atvyksta bendradarbiauti, išmokti dirbti kartu, o ne varžytis tarpusavyje.

Kodėl? Šitas seminaras pradėtas rengti, nes norėjome parodyti, kad Europoje ne tik sportininkai, bet ir muzikantai gali bendradarbiauti. Prieš šešiolika metų stebėjau, kaip sportininkai iš skirtingų šalių susirenka į vieną vietą, kad kartu siektų geresnių rezultatų. Kodėl ir muzikoje taip nepabandžius? Būdami skirtingų kultūrų ir tautų, galime mokytis vieni iš kitų,“ - teigia seminaro įkūrėjas Peteris Burschas.

Muzikantas taip pat pridūrė, jog yra daug šansų, kad kitais metais seminaras vyks ir Lietuvoje. Plačiau apie šią galimybę ir kitus planus diskutuosime (ir skaitytojus informuosime) už poros dienų, kai seminaras persikels į Prancūziją.

  • Kaip „Freaks on Floor“ į „Euro-Rock 2008” keliavo (foto)

  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis