Trečiasis „Baltijos garsas 2008” - nuotykiai nesibaigia (nuotraukų albumas)

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio vyko trečiasis alternatyvios muziko festivalis „Baltijos garsas 2008”. Nekomercinis renginys vyko Arvydo sodyboje, Kernavėje, gerai žinomoje iš „GaDi” festivalio.

„Baltijos garsą“ tikrai galima laikyti vienu nekomerciškiausių festivalių. Organizatoriai tikrai nesiekė pelno. Prieš du metus tai buvo tiesiog kelių muzikantų ir jų draugų idėja pasilinksminti, o dabar - tai jau didelis festivalis su geru garsu, apšvietimu, žmonėmis ir savita nuotaika, “ – pasakojo grupės „Arklio galia” bosistas Žilvinas.

Pirmos dienos muzikinę programą sudarė vien jaunos Vilniaus roko grupės („Amarai“, „Arklio Galia“, „Kiauras Kibiras“, „Middle Mountain Drive“), todėl ir publika buvo vien jaunimas, šiaip ar taip, vyresniems kitą rytą, penktadienį, dar reikėjo eiti į darbus.

Greta jaunųjų muzikantų pasirodė ir patyrę Vilniaus progresyvūs rokeriai „The Skys“, tarptautinė bliuzroko rinktinė „Chip Jordan & Voodoo Soup”.

„Baltijos garsas“ - muzikos ir menų festivalis, tęsiantis Vudstoko tradiciją. Susirinko žmonės, mėgstantys gyvą muziką. Didžiąją festivalio auditoriją sudarė hipiai ir sunkaus roko mėgėjai. Nenuostabu, nes festivalis kaip tik į juos ir orientuotas, “ – kalbėjo Žilvinas.

Performansai, senos, geros grupės ir paskaita apie alų

Penktadienį susirinko daugybė žmonių. Dieną vyko lauko vaidinimai – performansai. Nuostabiai pasirodė Andriaus Pulkauninko kinetinė trupė, Vilniaus Senamiesčio teatras.

Didžiojoje scenoje pasirodė žymiausios festivalyje dalyvaujančios lietuviškos grupės „Atalyja“, „Senas Kuinas“, „Šv.Sodas“, „Žalvarinis“.

„Nepakartojami buvo „Žalvarinio“, „Kaftan Smecha“ ir „Grand“ pasirodymai. Žalvarinis moka užvest chebrą, gitaristas irgi dieviškas, tokius „soliakus” varė, – žavėjosi festivalio dalyvė Julija. - Plius grupės „Žalvarinis” dviejų narių gimtadieniai buvo, tai „atsitūsino” chebra. „Pogintis” per juos smagu buvo. Tik „Šv. Sodo” pats Sodas (vokalistas) susimovė. Groja jie gerai, bet kai Sodas pradeda išsidirbinėti su savo „mišiomis“ ar garsiakalbiais... Niekas nesupranta, ką jis tuo nori parodyti.”

Ne paslaptis, kad būtent jų paklausyti ir susirinko vyresnioji auditorija, roko koncertuose besisukiojanti jau pora dešimtmečių. Koncertą užbaigė Latvijos grupė „Medieval Child“.

Šeštadienį vyko įspūdingi performansai. Mažojoje scenoje pasirodė populiarieji „Stipriai Kitaip“, įvyko lietuviško avangardo stebuklas „Haruspikų ritualas „Non Finito“.

Ponas Laurinavičius skaitė paskaitą apie alų bei buvo galima pasižiūrėti filmukų apie alaus gamybą įvairiuose pasaulio kraštuose.

Vakaro koncertas buvo skirtas netradicinio muzikinio skonio publikai. Pasirodė Anatolijaus Lomonosovo indiškos klasikinės muzikos grupė „Svara“, kėdėms kojas pjaustė „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“, apie vidurnaktį scenoje šėlo teatrališkieji rusai „Kaftan Smeha“.

Vėliau širdis virpino Eglė Sirvydytė. Vėlai naktį pasirodė Norvegijos žvaigždės „The Grand“. Oras buvo šaltas, tačiau sunkiojo roko rifai sušildė publiką. Jie ir užbaigė festivalį.

Be pasirodymų festivalyje buvo įvairios veiklos. Buvo galima nusipirkti papuošalų, išgerti vaistažolių arbatos, pasidaryti aitvarą, leisti į orą didelius muilo burbulus. Vyko įvairios sportinės varžybos.

Negandos ir bėdos

„Buvo sudaužyta alaus bačka – kažkas norėjo nesąžiningai alaus atsigerti. Ir dar biotualetą nuvertė kažkas…

Vakare prie scenos kažkoks vaikinas su mergina išlindo iš vandens, dumblini abu, ir mergina pradėjo laižyt jam dumbliną užpakalį. Nu vaizdas, tai…” – prisiminė Julija.

„Dėl gėrimų – tai tas pats, kaip per visus festivalius. Galima buvo tik su plastmasiniais buteliais įeiti. Kai kam pavyko ir stiklinius prasinešti. Vieni į skarą įsivyniojo, kitiems pasisekė, nes jų pažįstami prie bilietų pardavimo vietos sėdėjo – kai kurie labiau „atsiputę” buvo, tai ne per daug ir tikrino.

Šiaip daug kam liepė išgerti tarą prie įėjimo arba perpilti. Vienas vaikinas taip ir sėdėjo visą laiką prie įėjimo su buteliuku. Nepatiko tik vedėjas Kuinas. Deja, „užkniso“ visus - pastoviai nusišneka. Manęs per daug „nekasė” tai, bet kitus labai suerzino,” – pasakojo festivalio dalyvė.

„Dar didelė nesąmonė su aplinkosaugininkais buvo. Nuo palapinių iki vandens telkinio turėjo būti 25 metrai. Tad mūsų šaunų palapinių miestelį iškraustė uniformuoti green peace’ai.

Suprantu, kad įstatymas ir t.t. bet galėjo iš anksto organizatoriai pranešti...” – dėl nesusipratimo nervinosi dalyvė Julija.

Jau nuo pat pradžių sklido gandai apie festivalio problemas su įvairiomis institucijomis.

Atvažiavusi policija apibėrė stovyklautojus baudomis už ne ten pastatytą palapinę ar automobilį, uždarė maisto ir gėrimų kioskus.

Po kiek laiko maistas ir gėrimai vėl buvo pardavinėjami, tik slaptai. „Festivalis buvo tikrai didelis ir neaprūpinti žmonių maistu būtų buvę nedėkinga,” – pastebėjimais dalinosi muzikantas Žilvinas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis