JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

BMX sportininkai – festivalio „Be2gether akrobatai“

Festivalio metu sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų parodė neeilinę ištvermę ir sugebėjimus, tris dienas sportavę per didžiausią karštį ir džiuginę žiūrovų akis įvairiausiais triukais.
BMX (Bicycle MotoCross) – sportas, atsiradęs JAV, Kalifornijoje, septintojo dešimtmečio pabaigoje ir išpopuliarėjęs visame pasaulyje. Europoje BMX atsirado 1978. Po kelių metų buvo įstegta šio sporto federacija ir pradėti rengti pirmieji pasaulio čempionatai. Lietuvoje BMX sparčiausiai plinta jaunimo tarpe, nes tai – gatvės sportas.

Taigi, gatvė yra šio užsiėmimo treniruočių bei pasirodymų vieta. Tačiau kristi ant kietos rampos ar esfalto dangos ne itin malonu, todėl pasirodymus žiūrovams festivalyje „Be2gether“ rengę dviratininkai turėjo pasiruošę specialų tramplyną su minkštu „nusileidimu“ – paralonine danga.

Keturis metus šį sportą praktikuojantis Tomas teigia, kad pradėti nėra sunku – tereikia daug noro ir trupučio pinigų. Jo teigimu, baimė taip pat nėra kliūtis – „Juk mokytis nėra baisu“.

„Tai labai geras ir unikalus sportas, nes nėra jokių trenerių, viskas nuo tavęs priklauso – kiek ir kaip išmoksi, taip ir važinėsi. Mokytis taip pat nesunku: aš pats triukų išmokstu iš draugų, užsienio „raiderių“, kurie važinėja seniau ir moka juos atlikti geriau. Baimė dingsta su laiku – pradžioje bijai vienų triukų, po to jau kitų, žymiai sudėtingesnių.

Daugiau drąsos ir atidumo

„Pradedantiesiems patarčiau: negalvokite, kad galima gerą dviratį nusipirkti už mažą sumą pinigų. Su blogu dviračiu nepatirsite jokio malonumo, o tik susilaužysite dantis ir kojas. Tai brangus sportas. Šiaip parduotuvėje normalūs dviračiai kainuoja nuo 1500 lt, o kadangi dauguma renkasi dviračius iš atskirų detalių, tai kaina gali svyruoti nuo 1000 iki 8000 lt“ – pasidalino patirtimi Jurgis, tris metus važinėjantis BMX.

„Visko per vieną dieną neišmoksi – svarbu nenuleiskite rankų“,- teigia Arminas iš Šiaulių, paklaustas, ko palinkėtų pradedantiesiems sportininkams. Deja, tą savo kūnu, o tiksliau – galva, patyrė vienas iš festivalio lankytojų. Kiek apgirtęs nuo alkoholio, jis pasiprašė, kad jam taip pat leistų nusileisti tramplynu. Mielai prašom. Tačiau tai nebuvo taip paprasta ir malonu, kaip kad atrodo stebint sportininkus.

Vyriškis, vos pašokęs į orą, tuoj pat trenkėsi galva į rampą ir nugriuvo. Nors alkoholio paveiktas kūnas taip stipriai nejaučia skausmo, tačiau tai nėra geriausias būdas pradėti sportuoti. Būkite atsargūs ir protingi – sportuodami galite rimtai susižaloti.

Mano išsaugoti straipsniai