Perversiški naktibaldos - „The Tiger Lillies“ vėl Lietuvoje

Grupės kūrėjas manė, kad spiegdamas „kastrato“ balsu užsidirbs milijonus...

Juos rekomenduoja Marilyn Mansonas kaip puikiausius muzikantus vestuvėms.

„The Tiger Lillies“ – vienas tų reiškinių, apie kuriuos sakoma: juos turi arba mylėti, arba nekęsti.

Nusigrimavęs veidą, „kastrato“ balsu apie visas pasaulio nuodėmes spiegiantis pranašas ne vieną gali priversti pajusti šleikštulį. „The Tiger Lillies“ menu žavėjosi net psichiatrai: vienoje dainoje aprėpti tiek neurozių, ydų, ištvirkimų, neįsivaizduojamos perversijos - ne kiekvienas sugebėtų.

Įprastus muzikos stereotipus laužo ir „The Tiger Lillies“ meno forma, kurioje per daug teatro ir vaidybos ir per daug liaudies melodijų, autentikos.

Gera žinia juos mėgstantiems – kūrinių galima klausytis ir namie. Grupė jau išleidusi daugiau nei dvi dešimtis albumų.

Martynas Jacquesas studijavo universitete. Ne ką kitą, o filosofiją ir teologiją. Bet, matyt, britiškoji Akademija buvo per daug konservatyvi jo maištingai sielai – metus pasimokęs menininkas studijas metė ir gilinti šių sričių žinias nutarė Londono lindynėse ir naktiniame gyvenime.

Viešnamiuose jis atsidūrė ne iš karto. Pirmoji stotelė – skvotas nelabai maloniame sostinės rajone.

Žinoma, čia pat pasipainiojo ir patraukli moteris. Patiko ji Jacquesui, todėl jis ir atsekė gyventi ten, kur ji dirbo – į vieną striptizo barą Soho rajone. Čia menininkas „užsisėdėjo“ ilgam.

Nakties gražuolė buvo narkomanė, bet, kaip prisimena Jacquesas, ir meniškos sielos žmogus. Tai ji padovanojo būsimai žvaigždei Brechto ir Weillio „Trijų grašių operos“, Tomo Waitso ir grupės „Birthday party“ plokšteles.

Ši muzika tapo didžiausiu įkvėpimo šaltiniu Jacquesui ir buvo „The Tiger Lillies“ užuomazga.

Gyvendamas virš bordelio ir prekiautojų heroinu lindynių, jis matė tikrą gyvenimą. Prostitučių meilę ir narkomanų veidus. Šią tikrovę jis ir apdainuoja. Sako, kad vis prisimena viešnamiuose laiką leidusį Toulouse-Lautrecą – puiki patirtis didiems meno kūriniams.

Jacquesas sako – palyginti su Nacionalinėje galerijoje kabančiais senaisiais meistrais, jis yra visiškai nekaltas avinėlis.

Kraujai, prievartavimai ir t. t. – visas žiaurumas ir nehumaniškumas - tai vyksta pasaulyje šiuo metu, tai vyko per Irako karą. Jei jam pavyksta šokiruoti savo menu, tai jis pasiekė savo tikslą, teigia „The Tiger Lillies“ įkūrėjas.

Gera žinia šios grupės gerbėjams „The Tiger Lillies“ koncertas vyks Rusų dramos teatre rugsėjo 14 dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis