Šių metų „Ferrum Rust“ – grupės iš šešių šalių

Rugsėjo 6 d. Vilniaus klube „Mulen Ružas“ vyks tradicinis sunkiosios muzikos festivalis „Ferrum Rust 2008“. Trečiasis festivalis ne tik pasižymės grupių gausa – jų bus net septynios, tačiau ir atlikėjų geografija – „Ferrum Rust 2008“ dalyvaus komandos iš šešių skirtingų šalių.

Pagrindinės festivalio žvaigždės – Airijos doom metalo grandai „Mourning Beloveth“. Jiems scenoje talkins lietuviams jau puikiai žinomi lenkų death metalo grupė „Hate“, kontraversiškieji Suomijos black metalistai „Gloomy Grim“, žinomiausia Europoje baltarusių melodingojo metalo komanda „Rasta“ ir viena iš seniausiai gyvuojančių Rusijos metalo grupių „Grenouer“.

Specialiu „Ferrum Rust 2008“ akcentu taps ir kauniečių „Nahash“ pasirodymas – ši kultinė black metalo komanda sostinėje pasirodys po labai ilgos pertraukos. Jaunajai Lietuvos sunkiosios muzikos kartai festivalyje atstovaus vilniečiai „Dereliction“.

„Mourning Beloveth“ – viena žinomiausių Airijos metalo grupių. 1992-aisiais susibūrusi airių grupė ilgai siekė sėkmės ir tik 2001 metais išleido savo pirmąjį subrandintą studinį albumą „Dust“.

Grupė kritikų lyginama su ankstyvaisiais „My Dying Bride“ ir „Anathema“, tačiau per ilgus metus vaikinai iš lietingosios Airijos sugebėjo suformuoti ir savitą death/doom stilių, kurio akcentai – lėti ir ilgi kūriniai, melodingi solo, švaraus vokalo partijas keičiantis žemas šiurkštus dainininko balsas.

„Mourning Beloveth“ yra surengę koncertinius turus su tokiomis garsenybėmis kaip „Cathedral“ ir „Cradle Of Filth“ bei kolegomis „Morgion“. Šių metų gegužės mėnesį airiai išleido kol kas paskutinį savo albumą „A Disease for the Ages“, kurį ir pristatys festivalyje „Ferrum Rust 2008“.

Lenkų metalo komanda „Hate“ jau pakankamai žinoma Lietuvos publikai. 2006-aisiais metais jie pasirodė festivalyje „Brutal Madness“, po kurio susilaukė nemažai teigiamų įvertinimų. Į „Ferrum Rust“ lenkai atvyks su šių metų pradžioje išleistu albumu „Morphosis“.

Tuo tarpu Suomijos metalistai „Gloomy Grim“, savo muziką apibūdinantys kaip „horror“ (siaubo) metalą, gali tapti festivalio atradimu. Nuo 1995-ųjų egzistuojanti komanda yra išleidusi 5 albumus, kurių viso jau parduota virš 30 000 kopijų. Paskutinysis jų, „Under the Spell of the Unlight”, pasirodė visai neseniai – gegužės mėnesį.

„Rasta“ apsilankymas Lietuvoje – tai išskirtinė galimybė susipažinti su Baltarusijos sunkiąja scena. Melodingąjį death metalą grojantys kaimyninės šalies metalistai susibūrė 2000 metais, o

2008-aisiais pasirašė sutartį su britų leidybos grandais „EMI“. Pernai grupė savo gimtojoje šalyje laimėjo geriausiai parduodamos roko ir metalo grupės, geriausios roko ir metalo grupės ir apskritai geriausios Baltarusijos grupės apdovanojimus.

„Grenouer“ – viena ilgiausiai egzistuojančių ekstremalaus metalo Rusijos grupių. Savo karjerą thrash ir death stilių metalu pradėję dar 1992-aisiais, vėliau vaikinai savo muziką pasuko į labiau industrinį skambesį. Šiais metais rusų metalo scenos veteranai išleido net du albumus - „Try“ ir „Lifelong Days“.

Vargu, ar Lietuvos metalo muzikos gerbėjams verta pristatinėti dar vienus „Ferrum Rust 2008“ dalyvius – kultinę Lietuvos black metalo grupę „Nahash“. Festivalio dalyvių sąraše jiems skirta garbinga vieta, kadangi kauniečiai sostinėje gyvai nebuvo pasirodę nuo 2004-ųjų.

Tuo tarpu „Dereliction“ bus bene jauniausi festivalio dalyviai. 2006 m. susikūrusi vilniečių metalo grupė debiutavo 2007 m. gruodį Šiauliuose vykusiame festivalyje „Gyvatnešis" taip pat yra koncertavusi Klaipėdoje, Vilniuje, Giedraičiuose.

Anot renginio organizatorių, „Ferrum Rust 2008“ festivalis – tai išskirtinė galimybė susipažinti su retai šiais laikais į Lietuvą beužsukančių kaimyninių šalių – Rusijos ir Baltarusijos – grupių muzika, įvertinti tolimesnių ir artimesnių Šiaurės ir Vakarų kaimynų muzikinius sugebėjimus bei profesionalumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis