Suvienykime jaunimą prieš terorą!

Rugsėjo 13 – 21 dienomis Vilniuje įvyks ketvirtoji kasmetinė tarptautinė akcija „Jaunimas prieš terorą“. Aktyvus jaunimas iš visos Europos kvies kartu ieškoti būdų paversti mūsų planetą saugesne vieta.

Tradiciškai akcijos „būstine“ taps Lenkų kultūros namai. Būtent čia rugsėjo 13-14 dienomis įvyks atviras komandinis intelektualinių žaidimų „Kas? Kur? Kada?“ bei „Breinringas“ čempionatas. Nugalėtojai susirungs su garsiųjų šio žaidimo grandų Aleksandro Druzio, Aleksandro Rubino bei Aleksejo Blinovo komanda.

Rugsėjo 15-16 dienas akcija persikels į Vilniaus mokyklas, kur mokiniai, dirbdami grupelėse pagal pasaulinį populiarumą iškovojusią „Loesje“ metodiką, kurs plakatus su trumpomis sentencijomis.

Plakatų tikslas – užklupti praeivius netikėčiausiose miesto vietose ir priversti trumpam susimąstyti ar tiesiog nusišypsoti. Kitas tris dienas plakatai bus iškabinti Vilniaus kavinėse ir baruose, o lankytojai, suradę ir nufotografavę jų daugiausiai, bus apdovanoti organizatorių paruoštais prizais.

Penktadienį, rugsėjo 19-ją, akcija grįš į Lenkų kultūros namus, kur veiks kūrybinės dirbtuvės „Kuriam taiką čia ir dabar“. Visi norintieji galės piešti, dėlioti koliažus, dirbti su tekstile, fotografuoti ar filmuoti video.

Penkioliktą valandą įvyks oficiali akcijos „Jaunimas prieš terorą 2008“ atidarymo ceremonija, svečiams bus pristatyta vaikų kūrybos paroda „Nuspalvinkim pasaulį savaip!“ bei bus surengtas labdaros aukcionas.

Vėliau jaunimo atstovai iš dvidešimt penkių Europos šalių dalyvaus apskritojo stalo diskusijose teroro įvairiose gyvenimo sferose, jo santykio su žiniasklaida, pilietiškumu bei jo pasekmių temomis.

Šeštadienis, rugsėjo 20-ji, prasidės interaktyvia diskusija „Teroras ir taika“, kuri vyks pagal „Kas? Kur? Kada?“ intelektualinio žaidimo metodiką. Po pietų dalyviai dalinsis savo mintimis akcijos tema per „Minčių mugę“, o vakare iškeliaus į Utenos pramogų arenoje vyksiantį legendinės rusų roko grupės „ČAIF“ labdaros koncertą.

„Sakydami teroras, kalbame ne vien apie teroristų išpuolius ar savižudžių sprogdinimus, - teigia akcijos koordinatorė Jevgenija Avedenij. - Teroras - tai visos smurto ar prievartos formos, pasireiškiančios kasdieniame gyvenime: muštynės ar patyčios mokykloje, apiplėšimai ar smurtas šeimoje, seksualinis išnaudojimas ar žiaurus elgesys su darbuotojais... Akcijos siekis yra priversti visuomenę susimąstyti apie bet kokio žiauraus elgesio galimas pasekmes bei suvokti, kad kiekvienas esame atsakingi už harmoniją ir taiką ne tik savo gyvenime, bet ir savo visuomenėje, pasaulyje“.

Pasak rengėjų, šiais metais „Jaunimas prieš terorą“ išaugo. Akcija vyks devynias dienas, svečiai atvyks jau ne tik iš Baltijos jūros regiono šalių, bet iš visos Europos, o uždarymo koncerte dalyvaus žymi roko grupė.

Akcijos organizatoriai – asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“ bei „Lietuvos slavų jaunimo organizacija“. Įėjimas į visus renginius išskyrus koncertą nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis