Roko festivalis „MountainRock" plečia horizontus

Įpusėjus rudeniui, Lietuvos muzikinį gyvenimą sudrebins penktasis tarptautinis roko festivalis „MountainRock'vol.5/ Expanding the Horizons“. Jubiliejinis renginys truks visą pirmąjį spalio savaitgalį.

Renginio organizatoriai, šiemet jau surengę du koncertus - „MountainRock 'vol.4,5“ ir „Rocking Kaunas'08“, roko mėgėjus pradžiugins trimis muzikiniais renginiais, greta festivalio vyks ir tarptautinės kūrybinės dirbtuvės – seminaras „Nelikti nuošalėje: kultūriniai ir muzikiniai centrai Rytų Europoje“.

Didžiausio publikos dėmesio reikalauja pagrindinis koncertas, gerokai praplėsiantis muzikinius horizontus - jame pasirodys penkios grupės iš Baltijos jūros pakrantės valstybių: Švedijos („Cult of Luna“), Suomijos („Mannhai“), Lenkijos („The Black Tapes“), Latvijos („Versus“) ir Lietuvos („Mountainside“). Koncertas vyks šeštadienį, spalio 4 d., klube „Combo“.

Pirmąją festivalio dieną, spalio 3 d., penktadienį, klube „Džem'Pub“ pasirodys šiemet albumus išleidę kauniečiai „K.A.N.G.“ (hardcore) ir atsikūrę alytiškiai „Bu-By“ (punk), vilniečiai „Serdnation“ (metalcore), „.D.S.“ (post rock) bei dar vieni kauniečiai, jaunieji „Critical Hit“ (metalcore).

Organizatoriai žada ir netikėtą festivalio atidarymą viešoje miesto erdvėje.

„Cult Of Luna“ -pristatys naują albumą

Didžiausia koncerto žvaigždė – vienas iš geriausių pasaulio post hardcore, post metalo kolektyvų „Cult of Luna“. Tokio lygio ir stiliaus grupė dar nėra grojusi Baltijos šalyse.

Aštuonių narių grupė padovanos klausytojams svajingą, bet kartu ir prisodrintą metalinio sunkumo muziką.

Švedai festivalyje pristatys savo naujausią, šiemet išleistą albumą „Eternal Kingdom“. Nedideliame Umea miestelyje 1998 m. susikūrusi grupė yra išleidusi 7 albumus.

Muzikai kritikai

 • „Cult of Luna“ lygina su tokiomis post hardcore, post metalo įžymybėmis kaip neseniai Lenkijoje koncertavusiais „Neurosis“ ar „Isis“.

  „Mannhai“ įkūrė buvę „Amorphis“ nariai

  Tačiau „Cult Of Luna“ ne vienintelė Vakaruose pagarsėjusi festivalio „MountainRock'vol.5“ grupė. Daugeliui bus įdomu išgirsti buvusių garsios death folkmetalo grupės „Amorphis“ narių sukurtą naują grupę „Mannhai“.

  Tie, kas kaltino „Amorphis“ „nupopsėjimu“, turėtų būti maloniai nustebinti. Dabar boso gitaristas Olli-Pekka ir vokalistas Pasi Koskinen su bendraminčiais groja energingą stoner roką. Debiutiniame albume „Hellroad Caravan” galima išgirsti klasikinių „Black Sabbath“ ir modernių „Black Label Society“ atgarsių.

  „Mountainside“ pristatys naują programą

  Jau dvyliktus metus tvirtai roko vėliavą savo rankose laikantys kauniečiai „Mountainside“ pastaruoju metu koncertuoja rečiau, tačiau kiekvienas pasirodymas yra labai vertinamas gerbėjų, nes grupė pristato savo naujausią kūrybą, gerokai besiskiriančią nuo ankstesniuose albumuose girdėtų dainų.

  Muzikos informacijos ir leidybos centro tinklapyje „Mountainside“ pristatoma kaip viena įdomiausių Lietuvos roko grupių: „Pateisindami savo pavadinimą, jie išsiskiria muzikiniame kraštovaizdyje kaip status kalnas. „Mountainside” - monolitas, sulydytas iš įvairių gitarinės muzikos stilių – nuo stoner iki psichodelinio roko – nepanašus į nieką kitą“.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis