Gatvės krepšinis – „Gatvės atspindys“

Žurnalas „G-vė“ pristato pilnametražį filmą „Street Resonance“ („Gatvės atspindys“) apie tikrąjį gatvės krepšinį Lietuvoje. Tai įspūdingus triukus su kamuoliu atliekančios komandos „Wanted 8-21“ kelerių metų žaidimo fragmentai. Filmas – 1 val. 37 min. įtaigaus nestandartinio reginio.

Filme užfiksuoti pribloškiantys žaidėjų pasirodymai, „dėjimai“ į krepšį ir akimirkos iš komandos gyvenimo. Tai galimybė pamatyti tikrąjį gatvės atspindį, uždegantį veiksmą, kupiną sportiško ritmo, geros muzikos, humoro ir išmonės.

Vienintelę galimybę filmą stebėti didžiajame ekrane turėjo filmo premjeros žiūrovai rugpjūčio mėnesį „Skalvijos“ kino teatre. Žiūrovai atvirai reiškė savo emocijas beveik po kiekvieno pamatyto triuko. Pasibaigus filmui dar ilgai netilo ovacijos, o „Wanted 8-21“ komandos nariai buvo apsupti didžiulio būrio gerbėjų.

Žurnalas „G-vė“ pastebėjo ir įvertino talentingų jaunuolių pastangas ir užsispyrimą žaisti vis geriau ir geriau, mokytis naujų triukų, vienytis, azartiškai dalintis savo geromis idėjomis su kitais.

„Išvydusi nedidelį fragmentą šio būsimo filmo, supratau, kad jis privalo gimti. Nustebino įtaigumas, tikrumas, užbūrė veikėjų natūralumas, azartas, sportiškumas, greitis ir individualūs sugebėjimai.„Wanted 8-21“ komandos dalyviai – neabejotinai labai talentingi, o jų pavyzdys – užkrečiantis. „Street Resonance“ filmo dėka gera nuotaika garantuota, o kažkam – tai puikus gatvės krepšinio pradžiamokslis bei metodinė medžiaga ar paskata varinėti kamuolį su tikslu.

Žurnalo „G-vė“ siekis – perteikti jaunimą, padėti jam įgyvendinti savo svajones, todėl filmas ir išvydo dienos šviesą“, – sako žurnalo „G-vė“ direktorė Vilma Jankienė.

Tikrasis gatvės krepšinis (streetball) į Lietuvą atkeliavo prieš dešimt metų, o pirmasis pasaulyje gatvės krepšinio turnyras buvo suorganizuotas 1946 metais Niujorke.

Turnyro iniciatorius Holkombas Rokeris (Holcomb Rucker) rengdamas varžybas siekė jaunimo dėmesį nukreipti nuo narkotikų, nusikaltimų. Jam tai pavyko, turnyrai vyksta iki šiol.

Gatvės krepšinis kelius į stipriausią planetos lygą nutiesė tokiems talentams kaip Alenas Iversonas, Eltonas Brandas, Vincas Carteris, NBA legendomis tapo Kareemas Abdul-Jabbaras, Wiltas Chamberlainas, Julius Erwingas.

Gatvės krepšinis yra panašus į tradicinį krepšinį, tačiau taškai čia nėra svarbiausia. Taisyklės iš esmės praranda prasmę, žaidimo esmė – pasismaginimas žiūrovams ir patiems krepšininkams.

Bandoma kuo įmantriau, sąmojingiau, šmaikščiau apeiti kitą žaidėją, naudojant daug judesių, demonstruojant kamuolio valdymo techniką, net akrobatinius triukus, todėl geras fizinis pasirengimas – tai abėcėlė.

Tačiau geriausiai šį sportą paaiškina filmas „Street Resonance“. Geriau vieną kartą pamatyti. „Street Resonance“ filmą kiekvienas gali įsigyti kartu su žurnalu „G-vė“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis