Laisvalaikis be alkoholio ir tėvų raginimų

Kūrybinėje stovykloje praleidę keletą dienų trumpametražių filmukų konkurso “Tračias kadras“ dalyviai jau džiaugiasi savo kūrybos vaisiais: padedant profesionaliam operatoriui buvo užfiksuoti originaliausi Rokiškio jaunimo pasiūlymai, kaip leisti laisvalaikį jaunam, energingam ir beprotiškiausių idėjų nestokojančiam žmogui.

Viskas tavo rankose

Vienuolika konkurse „ Trečias kadras“ dalyvavusių filmukų kūrėjų ir projekto organizatoriai - Rokiškio jaunųjų lyderių klubo nariai grįžo iš kūrybinės stovyklos, kurioje, talkinant profesionaliam operatoriui Vaidotui Dagiui, buvo sukurtas filmas apie tai, kaip išradingai ir originaliai Rokiškio jaunimas leidžia laisvalaikį.

Projekto sumanytoja ir įgyvendintoja Laura Prievelytė sakė, kad filmo pristatymas numatytas spalio mėnesį. „Į jį susirinkę žmonės pamatys, jog, be muzikos ir choreografijos mokyklų, yra daugybė originalių laisvalaikio leidimo būdų bei formų. Filmo pagrindinė mintis - tavo gyvenimas, tavo laisvalaikis priklauso tik nuo tavęs paties.“

Koks laisvalaikis patinka pačiai Laurai? „Aš jau seniai svajoju apie draugišką, linksmą pasisėdėjimą prie arbatėlės centrinėje miesto aikštėje. Tikiu, jog netrukus šis sumanymas bus įgyvendintas“, - sakė mergina.

Dirbo su profesionalu

Kūrybinėje stovykloje dalyvavusioms rokiškėnėms Gabrielei Trumpaitei ir Giedrei Prievelytei labiausiai įsiminė pats filmavimo procesas.

„Pasijutome tikri filmų kūrėjai: nuo pat ankstyvo ryto iki sutemų diskutavome, kūrėme scenarijų, patys vaidinome ir bandėme filmuoti. Ypač naudingos buvo profesionalaus operatoriaus V.Dagio filmavimo subtilybių pamokėlės: dabar jau žinome, ką reikia daryti, kad filmas nevirstų pasyviu dviejų valandų stebėjimu“, - kalbėjo merginos.

Jos su šypsena prisiminė ir kuriozišką filmuotą situaciją: su Rokiškio gatvėse sutiktais nepažįstamais žmonėmis stovyklos dalyviai keitėsi įvairiausiomis smulkmenomis.

Vaidindamas tokiose situacijose jaunimas turėjo išdrįsti užkalbinti visiškai svetimą žmogų, palaikyti su juo pokalbį. Pasak pašnekovių, tokiu būdu buvo ugdomi bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savo jėgomis, dalyviai išmoko kūrybiškai išsisukti iš įvairiausių situacijų.

„Originaliam laisvalaikiui nereikia nei alkoholio, nei tėvų raginimų. Reikia drąsos išpildyti savo slapčiausias svajones ir idėjas“, - teigė rokiškėnės.

Kaip pačios merginos leidžia laisvalaikį? Gabrielė prisipažino, jog su kūrybinga draugų kompanija neseniai padėjo įgyvendinti savo svajonę surengti muzikinį koncertą ant pastato stogo.

O Giedrė sakė, jog labiausiai jai patinka laisvalaikiu su drauge pagroti gitara bet kokioje netradicinėje vietoje, pavyzdžiui, nuostabią kūrybinę aurą turinčiame Rokiškio krašto muziejaus parke.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis