Subkultūrų festivalis „drag-on-fly“

„Kas yra subkultūros? Nors sunku surasti vienareikšmišką apibrėžimą, juos galima vadinti aktyviais jaunatviškais judėjimais, kuriuos vienija išraiškinga veikla, muzika, aprangos stilius, o kartais net filosofija.

Tai ne tik žinomos gatvių puošmenos – pankai, metalistai, baikeriai, gotai, rastamanai – bet ir menkiau pažįstami flešmoberiai, parkūrininkai ar emo,“ – teigia „drag-on-fly“ sumanytojas Kristupas Sabolius.

Šiandieninį miestą sunku įsivaizduoti be skirtingų subkultūrų. Tačiau kai kurios jų apsuptos daugybės neteisingų stereotipų ar baimių. Rugsėjo 26 – 28 dienomis vyksiantis subkultūrų veiklų ir kino festivalis „drag-on-fly“ pamėgins supažindinti su kitaip mąstančiais žmonėmis, pasiūlys iš jų kažko išmokti ar tiesiog sužinoti, kuo subkultūros pagyvina miesto gyvenimą.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį prasidėsiantis renginys į Vilniaus mokytojų namų kiemelį sutrauks įvairių subkultūrų atstovus ir miestiečius. Viena svarbiausių festivalio programos dalių – nemokami kino seansai.

Šia universalia meno kalba bus siekiama visuomenei atverti subkultūrų gyvenimo užkulisius. Kiekvieną savaitgalio vakarą žiūrovai išvys net po du filmus apie įvairių subkultūrų gyvenimą: nuo pankų iki metalistų, nuo hipių iki skustagalvių.

Visus tris festivalio vakarus, Vilniaus mokytojų namų kiemelyje rinksis subkultūrų atstovai, kurie ne tik pasakos apie savo gyvenimo būdą, bet ir įtrauks į netradicinio šokio eksperimentą, pasiūlys čia pat susimeistrauti naudingų daiktų ar pakvies į didelio susidomėjimo sulaukusį „blusų“ turgų, kuriame apsilankyti bus galima jau rugsėjo 28 d. popietę.

Pirmasis ir kol kas tik minimalistinis festivalis „drag-on-fly“ žada tapti kasmetiniu renginiu. Ateityje daugiau dėmesio bus skiriama muzikai ir kūrybinėms dirbtuvėms.

Taip siekiama pagrindinio iniciatyvos tikslo – ne tik suteikti dar vieną galimybę subkultūroms prisistatyti, bet ir paskatinti miestiečių pažinimo norą, paneigti išankstines nuostatas ir stereotipus, skatinti kūrybiškumą, bendravimą ir toleranciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis