Gruzijos ir Baltarusijos jaunimas - festivalyje Vilniuje

Liepos 26 - 31 dienomis Vilniuje vyksiantis Europos jaunimo festivalis „Jauna Europa, jauna Lietuva!“ užtikrins tarptautinių kultūrinių mainų galimybę ne tik Europos Sąjungos, bet ir kitų senojo žemyno šalių jaunimui.

Jau dabar projektu domisi jauni žmonės iš Baltarusijos bei Gruzijos.

Šis jaunimo Festivalis – nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” dalis. Tai 50 jaunimo projektų per 5 dienas visame Vilniaus mieste!

Informaciniame seminare daugiau nei pusšimtis įvairių Lietuvos jaunimo organizacijų išsakė tvirtą apsisprendimą teikti paraiškas konkurse, norėdami tapti šio didelio renginio dalimi. Paraiškas jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos gali teikti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT) iki š.m. spalio 1 d.

„Besidominčių jaunimo organizacijų įvairovė leidžia spėti, kad sulauksime labai įvairių projektų – tiek turinio, tiek formos prasme. Nekantriai laukiame dienos, kai pagaliau sužinosime, kokius projektus pateiks jaunimo organizacijos.

Kol kas, atrodo, kad 2009-ųjų liepos mėnesio pabaiga, kuomet vyks Europos jaunimo festivalis, bus išties įdomi. Vilnių užplūs ne tik jauni žmonės iš kitų šalies miestų, bet ir iš visų Europos šalių. Tarptautiniame Festivalyje bus gausu įvairių kultūrinių, socialinių renginių,“ – sako Šarūnas Frolenko, LiJOT prezidentas.

Pasak jo, džiugu matyti Gruzijos jaunimo atstovų bei mūsų kaimyninių šalių jaunimo, ypač Baltarusijos, susidomėjimą. „Manome, kad kiekviena tauta, Festivalio metu pasidalijusi savo istorija ir tradicijomis su kitais jaunais žmonėmis, sukurs tvirtus ryšius ir ateičiai,“– teigia LiJOT prezidentas.

Gruzijos jaunimas, nepaisant šiuo metu susidariusios situacijos jų šalyje, išreiškė didelį susidomėjimą festivaliu ir šiuo metu ieško partnerių Lietuvoje. Tikimasi, kad organizacijos, pateikusios paraiškas dalyvauti projekte, besiruošdamos Europos jaunimo festivaliui, ne tik sustiprins savo pozicijas Europoje, susiras naujų partnerių, bet ir puoselės toleranciją įvairioms kultūrinėms, religinėms, socialinėms grupėms, išmoks jas pažinti ir bendrauti.

Projektus Europos jaunimo festivaliui gali teikti tik Lietuvos Respublikoje registruotos organizacijos, tačiau visos jos privalo turėti ne mažiau kaip 3 tarptautinius partnerius. Šis aspektas, tikimasi, motyvuos jaunimą bendradarbiauti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis