10 dalykų, kuriuos būtina žinoti kiekvienai, sugrįžtančiai į mokslus

Prieš akis - nauji mokslo metai, kurie pareikalaus ne tik daug jėgų, bet ir per visą gyvenimą sukauptų žinių. Kai kurias tiesas būtina įsiminti ir vadovautis atėjus kiekvienam rudeniui, juk mokslo sferoje trokšti būti nepralenkiama.

Užsibrėžk tikslą pasiekti kuo geresnių mokslo rezultatų. Nesvarbu, ar mokaisi labai gerai, o gal su mokslais tau sunkiai sekasi - stenkis kuo labiau. Nenusimink, jei kažkas tau nesiseka, nes tokių, kuriems sekasi viskas iš eilės, yra labai mažai. Žinok savo jėgas ir tuo vadovaukis.

Išlik motyvuota. Planuok savo laiką, viską užsirašinėk ir nepamiršk punktualumo. Labai praverčia paprasta užrašų knygutė, kurioje užrašai viską, ką trokšti įsiminti. Jei ne, viską fiksuok išmaniajame telefone. Visko aprėpti neįmanoma, todėl nesistenk informacijos talpinti vien tik savo galvoje.

Pamiršk apkalbas arba jas apmažink. Taip, taip, mes žinome - apkalbėti mėgsta kiekviena, tačiau kiek įmanoma naujais mokslo metais siek sumažinti apkalbų skaičių. Taip išvengsi kivirčų ar nesutarimų ir, beje, pati išliksi geresne kitų akyse. Jei pagauni save apkalbinėjant, pagalvok, kas būtų, jei tas žmogus, kurį apkalbinėji, dabar stovėtų už tavęs. Kaip jaustumeisi?

Nepamiršk apie karmos egzistavimą. Gal viena iš tavo klasės draugių ir pašiepia tave nuolatos, tačiau būk kantri. Žmonės, kurie daro ką nors neigiamo kitų nenaudai, visuomet sulaukia atpildo.

Nustok tiek dažnai žiūrėti į veidrodį. Kiekviena mėgstame žiūrėti į veidrodį, tačiau pamąstyk: ar tai tikrai naudinga? Juk kuo daugiau žiūrime į veidrodį, tuo daugiau savyje matome trūkumų ir daugiau kompleksuojame. Pakanka vos kelis kartus žvilgtelėti į veidrodį - tada, kai tikrai to reikia.

Suroganizuok kokį nors renginį. Organizavimas, buvimas bendruomenėje, bendravimas visuomet motyvuoja ir pakelia pasitikėjimą savo jėgomis. Jei nesi ta, kuri dievina lyderiavimą, atlik kokį nors kitokį vaidmenį organizavime. Svarbu dalyvauti, o ne vadovauti.

Užsibrėžk tikslą pasiekti kuo geresnių mokslo rezultatų. Nesvarbu, ar mokaisi labai gerai, o gal su mokslais tau sunkiai sekasi - stenkis kuo labiau. Nenusimink, jei kažkas tau nesiseka, nes tokių, kuriems sekasi viskas iš eilės, yra labai mažai. Žinok savo jėgas ir tuo vadovaukis.

Nepamiršk, jog kartais konfliktai yra reikalingi. Ar tai būtų tavo vaikinas, ar geriausia draugė - kartais susipykti yra net visai naudinga. Juk po to tik dar labiau įvertini ryšius. Žinoma, svarbu neleisti užvaldyti principams.

Nebijok prašyti pagalbos. Žinai, jog klasės seniūnė tau tikrai galėtų pagelbtėti su matematikos užduotimis? Kodėl droviesi jos prašyti pagalbos? Juk dažnai žmonės, kurie gerai moka vieną ar kitą dalyką, yra linkę pagelbėti kitiems.

Nebendrauk tik su viena kompanija. Nors savų draugų kompanijoje jautiesi saugiausiai ir geriausiai, vis dėlto naudinga yra turėti draugų iš įvairių kompanijų. Gal vienas labai gerai nusimano apie muziką, kitas visuomet tave apšvies apie kultūrą, o trečias neatskiriamas nuo mados naujienų. Kiekvienas jų tau gali ką nors duoti!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis