Jaunimo piešinys prieš prekybą žmonėmis (foto)

Vakar Vilniaus Rotušės aikštėje vyko vieša akcija „Neparduok savęs“, kurios metu Vilniaus miesto ir Alytaus rajono Daugų miestelio vidurinių mokyklų moksleiviai piešė bendrą piešinį, kuriuo siekė atkreipti jaunų žmonių dėmesį į grėsmę būti parduotiems užsienyje ir mažinti be žinios dingusių ir nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis skaičių.

Vaikų nupieštas piešinys nuo spalio 10 d. bus eksponuojamas Vilniaus Šv. Kristoforo vidurinėje mokykloje.

„Kasmet Lietuvoje dingsta apie 1000 žmonių. Nors tikslūs duomenys ir nėra skelbiami, skaičius išties didelis. Norėdami informuoti ir atkreipti jaunimo dėmesį į šią problemą, organizavome viešą akciją „Neparduok savęs“.

Ši žmonių grupė, kuri ateityje ieškosis darbo, daug keliaus, gali patekti į prekiautojų žmonėmis rankas. Tik informuodami apie gresiančias problemas, galime tikėtis, kad jaunimas elgsis atsakingiau“, - sakė viešos akcijos iniciatorė Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė.„Akcijos, kurios įtraukia jaunimą ir informuoja apie egzistuojančias problemas, labai reikalingos Lietuvoje. O prekyba žmonėmis šiandien tampa ypač aktuali tema mūsų visuomenėje, tačiau apie ją pirmiausia reikėtų kalbėti su jaunais žmonėmis.

Tad tikime, kad tokiu būdu paskatinome moksleivius susimąstyti ir priminėme apie pavojus“, - teigė Švietimo ir mokslo ministerijos bendrojo ugdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Rolandas Zuoza.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis