Viruso pavadinimas – stalo futbolas

Apie Lietuvos stalo futbolo istoriją, turnyrus, žaidėjus ir visus kitus mums rūpimus klausimus pasakoja Nacionalinės Stalo Futbolo Federacijos (NSFF) sekretorius Simas Jakubauskas.

- Taigi, kokia buvo stalo futbolo Lietuvoje pradžių pradžia?

- Viskas prasidėjo prieš trejus metus, kai viename Vilniaus klube „Play club“ atsirado pirmasis futbolo stalas.

„Play Club“ tapo Lietuvos stalo futbolo tėvyne ir mama, kur pradėjo vystytis visa futbolo kultūra ir bendruomenė.

- Kaip kilo idėja populiarinti stalo futbolą Lietuvoje, kas paskatino šią veiklą?

„Play club“ atsiradus pirmajam stalui, vis daugiau žmonių pradėjo žaisti, domėtis ir bėgant laikui susibūrė maža bendruomenė.

Tai paskatino burti pirmąsias komandas ir rengti tarpusavio turnyrus, kurie suteikė progą žaidėjams tobulėti. Pamačius, kad daugėja žmonių besidominčių šiuo sportu ir kilo idėja populiarinti stalo futbolą kaip sportą: rengti ne tik tarpusavio turnyrus, bet viešus konkursus.

- Ar seniai jau vyksta stalo futbolo turnyrai Lietuvoje?

- 2006 metais surengtas pirmasis turnyras „Play club Superbowl VI“, kuris peraugo į tradiciją ir vyksta kiekvienais metais.

Vėliau turnyrų vis daugėjo, taigi, palaipsniui didėjo ir žaidėjų skaičius. Jie atvykdavo ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos miestų.

Šiemet stalo futbolo istorijoje didelis įvykis – vos prieš keletą savaičių įvyko pirmasis tarptautinis turnyras.

Į Lietuvą atvyko svečiai iš Lenkijos ir Rusijos, pademonstravo didelę pagarbą savo priešininkams ir puikų žaidimą, kokio lietuvaičiams dar reikia pasimokyti, ypač kamuolio kontrolės ir kitų sportinių dalykų.

- Kokiuose tarptautiniuose turnyruose yra dalyvavę Lietuvos atstovai?

- Tik šiais metais mes išdrįsome išbandyti savo jėgas tarptautinėje arenoje – tai buvo 2008 pavasarį Bratislavoje įvykęs turnyras.

Vėliau savo jėgas išbandėme dar keliuose tarptautiniuose turnyruose, kurie vyko Lenkijoje, Vokietijoje ir Austrijoje.

Šiemet Vokietijoje vykusiame „Tecball“ pasaulio čempionate debiutavo Lietuvos stalo futbolininkų rinktinė. Dalyvavimas tarptautiniuose turnyruose bei pasaulio čempionatuose skatina mus tobulėti, mes nesiekiame užimti prizinių vietų, atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje stalo futbolas gyvuoja tik trejus metus, kai kitose šalyse tradicijos vystomos jau daugiau nei 60 metų.

Svarbiausia dalyvauti ir mokytis iš geriausių pasaulyje.

- Kokios patirties įgavote?

Nuvažiavę mes pamatėme, kad beveik visos dalyvavusios šalys yra už mus stipresnės, todėl mes visą laiką ten mokėmės iš kitų žaidėjų, taip įgijome labai svarbios patirties, ir visą laiką buvome labai geros nuotaikos.

Mūsų noras mokytis pritraukė patyrusių sportininkų dėmesį – su mumis noriai bendravo, dalijosi savo patirtimi, mokė.

Susiradome daug naujų pažinčių, užmezgėme ryšius su kitomis šalimis. Užsienyje pamatėme, kad lietuviai yra stiprūs kovotojai.

Čia tiktų Lietuvos krepšinio rinktinės pavyzdys: jie buvo jauni, alkani vyrai, kurie norėjo parodyti, ką sugeba. Neturėdami ką prarasti, skynėsi kelią į priekį ir pasiekė daug.

Toks pats didžiulis užsidegimas matosi ir stalo futbolo žaidėjų akyse, o noras yra pats svarbiausias dalykas, siekiant savo tikslo.

- Daugeliui stalo futbolas atrodo nerimtas, daug pastangų nereikalaujantis, gal net nuobodus užsiėmimas. Kaip jūs vertinate šį žaidimą?

- Taip gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Stalo futbolas derina savyje reakciją, greitį, savikontrolę ir psichologiją.

Norint išmokti žaisti stalo futbolą taip, kad galėtumėte konkuruoti turnyruose, prireiks metų, o gal ir ne vienų. Šiame sporte ypač svarbi pagarba priešininkui. Tai itin matoma tarp labiau patyrusių, ilgesnį laiką žaidžiančių žaidėjų.

Kai stalo futbolą žaidžia profesionalai, tai galima prilyginti „greitiesiems šachmatams“.

- Girdėjome apie jūsų planus pradėti populiarinti stalo futbolą švietimo įstaigose. Gal galėtumėte papasakoti plačiau?

- Vienas iš mūsų kaip federacijos tikslų yra populiarinti stalo futbolą kaip sportą, o ne kaip baro žaidimą. Tai mes žadame pradėti būtent nuo mokyklų ir universitetų.

Su rėmėjais bandysime rengti turnyrus švietimo įstaigose ir palikti ten futbolo stalus, kad moksleiviai ir studentai galėtų patys treniruotis.

Pirmieji žingsniai šio tikslo link jau padaryti – kai kuriose mokyklose ir fakultetuose jau yra futbolo stalai, rengiami vietiniai turnyrai.

Iš karto sulaukėme gerų rezultatų - Vilniaus Užupio gimnazijos žaidėjai šių metų rugsėjo mėnesį vykusiame „Vilnius Open 2008“ tarptautiniame turnyre jaunių dvejetų kategorijoje užėmė antrąją vietą.

Jaunieji žaidėjai yra mūsų ateitis ir potencialas. Norėtume sukurti sistemą, vadovaudamiesi Didžiosios Britanijos pavyzdžiu, kur yra sukurta Garlando Oxfordo studentų lyga, joje dalyvauja per 50 komandų susiskirsčiusių į 7 divizionus.

Šiaip labai kviečiu visus išbandyti ir prisidėti kuriant stalo futbolo tradicijas Lietuvoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis