Lietuvos hiphoperiai iš Europos čempionato grįžo be medalių

Iš Danijoje vykusio Europos hiphopo čempionato lietuviai grįžo tuščiomis. Nors Lietuvą atstovavusi šešių vaikų grupė „Be good” medalių nepelnė, anot vadovo Manto Svirskio, pasiekimai yra tikrai aukšti, o vaikinų pasirodymas buvo geresnis nei pasaulio čempionate.

Lietuviai varžėsi keliose grupėse: kaip komanda, kaip duetai, solo konkursuose jėgas išbandė tiek berniukai, tiek mergaitės.

Komandinėje įskaitoje „Be good” iškovojo devynioliktą vietą, Živilės Zinkevičiūtės ir Justo Sliževskio duetas liko septintas, solo kategorijoje Justas Sliževskis užėmė devintąją vietą, Justas Poderis – dešimtąją, Živilė Zinkevičiūtė iš 91 solistės liko trylikta.

Choreografas ir grupės vadovas Mantas Svirskys programą su vaikais paruošė pats. Paprastai treniruotės vyksta tris kartus per savaitę, likus kelioms savaitėms iki čempionato – kasdien.

M. Svirskys nurodo, kad dalyvavimas įvairiuose hiphopo čempionatuose reikalauja ne tik kruopščių ir dažnų treniruočių. Tai – brangus malonumas. Juk kainuoja čia viskas – treniruotės, kelionės į Europos ar pasaulio čempionatus, apgyvendinimas ir specialūs drabužiai.

Kadangi niekas hiphopo čempionatų nefinansuoja, konkursuose dalyvauti norintys vaikai tegali kreiptis į pasiturinčius ir nieko vaikams negailinčius tėvus.

Ypatinga atranka į tarptautinius čempionatus nevyksta. Važiuosiantys išaiškėja jau Lietuvos hiphopo čempionato metu. Norint važiuoti į čempionatą, Lietuvos čempionate reikia užimti ne žemesnę kaip trečią vietą komandinėje įskaitoje, o solo kategorijoje - ne žemesnę kaip penktą.

Dvejus metus iš eilės tapę Lietuvos hiphopo čempionato nugalėtojais, „Be good“ sakosi neturį konkurentų, bet norėtų turėti. Mantas Svirskys dirba su keliomis grupėmis ir teigia, kad norėtų pamatyti, kaip ir kiti lietuviai varžosi įvairiuose tarptautiniuose konkursuose.

„Be good“ grupės nariai – paprasti vaikai, lankę M. Svirskio organizuojamus būrelius ar tiesiog hiphopo pamokas. Dabar jie mėgaujasi tuo, kuo kiti vaikai retai gali tepasigirti – kelionėmis, pripažinimu scenoje, svaiginančiomis pergalėmis.

Nespėjusi atsipūsti po Europos hiphopo čempionato, grupė „Be good“ jau ruošiasi naujam iššūkiui. Kartu su Vaikų Eurovizjos atranką Lietuvoje laimėjusia Egle Jurgaityte kolektyvas pasirodys lapkričio 22-ąją vyksiančioje Vaikų Euovizijoje Kipre.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis