Lapkritis džiugins renginių lietumi

Kaip rudenį visomis spalvomis sumirga medžių lapai, taip ir pasaulis mirgėti mirga kalbų, tautų, kultūrų įvairove. 2008–ieji Europoje paskelbti kultūrų dialogo metais ir, atšalus orams, kviečiame neužsidaryti namuose prie televizoriaus ekrano, o apsilankyti jau penktą kartą Lietuvoje organizuojamos ,,Visuotinės švietimo savaitės“ renginiuose, akcijose, kūrybinėse laboratorijose, konkursuose, dirbtuvėse!

Ateikite ne tik pažiūrėti renginių, bet ir įsitraukite į mažas, dideles, keistas, jaunatviškas, nesuprantamas, nenusakomas, unikalias, tradicines, šiuolaikiškas iniciatyvas tema - ,,Kultūros dialogai“.

,,Visuotinės švietimo savaitės“ iniciatoriai - Europos tarybos Šiaurės – Pietų centras, šiemet vienu metu, lapkričio 15-23 dienomis, skirtingose Europos šalyse pradės bendrą veiksmą – ,,Visuotinę švietimo savaitę“. Vincenzo Spinelli yra sakęs, kad kalbant itališkai – dainuojama, ispaniškai – deklamuojama, prancūziškai – šokama ir tik portugališkai iš tiesų šnekama. O kaip kalbame mes? Ką atskleidžia mūsų žodžiai?

Kad tai pajustume - turime išgirsti savo žodžių skambesį - pradėti skirtingų kultūrų, įvairių tautų pokalbį - užmegzti kultūrų dialogą! Per pašnekesį su kitaip mąstančiais bei matančiais, pažinsime kitus ir patys save.

Kviečiame susiburti pokalbiui apie mus supančią kultūrinę įvairovę, atsakyti į klausimus, kaip mes ją suprantame?

„Visuotinę švietimo savaitę“ papuoš gausybė renginių, akcijų, konkursų, kūrybinių laboratorijų ir dirbtuvių. Programos perliukai - konkursas „Žurnalistinis tyrimas “(Ne) lietuviška!”, skirtas jaunimo iniciatyvumui skatinti, tiriant jaunimo žinias apie skirtingas kultūras bei jų įtaką Lietuvos šaliai.

Akcija-gerumo diena ,,Ta pati ArbaTa Arba kita”, kurios metu visi norintys galės paragauti arbatos iš įvairiausių pasaulio kampelių, planuojamas renginys „Pažink pašnekesyje“, skirtas tiems, kurie mėgsta šiltus pasisėdėjimus, pokalbius, kviečiančius sustoti ir susimąstyti. Dirbtuvės ,,Kuo įvairiau – tuo įdomiau“, skirtos plačiajai visuomenei kaip iniciatyva pajusti kitą kultūrą savo šalyje per praktinį darbą.

Organizuojamas finalinis koncertas „Klausau, kalbu, matau“ ir dar daugybė kitų akcijų-atrakcijų visiems – vaikams, jaunimui bei suaugusiems.

Renginius organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis