Akcijos „Draugauk su knyga“ dalyviai perskaitė daugiau nei milijoną knygų

Lapkričio mėnesį pasibaigė Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota moksleivių skaitymo skatinimo akcija „Draugauk su knyga. Atrask lietuvišką knygą“.

Nuo birželio beveik 500 mokyklų ir jų filialų bibliotekų jauniesiems skaitytojams išdalijo daugiau kaip 60 tūkst. jaunojo skaitytojų pasų, kuriuose jie klijavo akcijos lipdukus, gautus už perskaitytas knygas.

Akcijos metu moksleiviai iš viso perskaitė daugiau kaip milijoną knygų. „Baigiantis 2008-iems – Skaitymo metams, galime kartu pasidžiaugti, kad antrus metus organizuojamoje akcijoje dalyvauja per 60 tūkst. mokinių, o jų perskaitytų knygų skaičius perkopė milijoną“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

„Mes, bibliotekininkės, labai vertiname šią akciją, nes mokiniai noriai lanko biblioteką, skaito daug knygų, aptaria jas su draugais. Pradėjo skaityti net ir tie, kurie anksčiau skaityti nemėgo. Esame pasiryžusios tęsti ir toliau šią akciją mokykloje“, - sakė Vilkaviškio S. Nėries vidurinės mokyklos bibliotekininkė Zita Matulaitienė.

Aktyviausiuosius dalyvius, jų tėvelius ir bibliotekininkus organizatoriai gruodį pakvies į jiems skirtą Keistuolių teatro spektaklį. Skaitytojai gaus knygyno ir kompanijos „TEO“ prozus.Laimėtojų sąrašą galima rasti akcijos tinklalapyje www.atrasknyga.lt.

Apdovanojimų sulauks ir aktyviausios bibliotekos ir bibliotekininkės. „Kasdienis bendravimas su jaunaisiais skaitytojas – sunkus ir prasmingas mokyklų bibliotekininkių darbas, todėl mes norime apdovanoti aktyviausias bibliotekininkes pažintinėmis kelionėmis po Europą“, – sakė kelionių steigėja VšĮ „Ditmos projektai“ direktorė Edita Masaitytė.

Galimybę aplankyti pasirinktą Europos šalį turės šios bibliotekininkės: Elvyra Agrafenina, Šiaulių Sandoros pagrindinė mokykla; Milda Šešetienė, Panevėžio Ąžuolo vidurinė mokykla; Rasa Kulikauskienė, Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinė mokykla; Danguolė Šimonienė, Ignalinos Č. Kudabos pagrindinė mokykla; Audronė Valutienė, Klaipėdos r. Agluonėnų pagrindinė mokykla; Vida Vistajūnienė, Rokiškio r. Pandėlio gimnazija.

Pasak E. Masaitytės, pernai bibliotekininkės aktyviai išnaudojo prizų suteiktas galimybes ir aplankė Austriją, Italiją, Kroatiją.

Akcija „Draugauk su knyga. Atrask lietuvišką knygą“ vykdoma jau antrus metus ir skirta vaikų skaitymo skatinimui.

Akciją inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija. Akcija yra tradicinis skaitymo skatinimo renginys, ugdantis aktyvius skaitytojus ir skatinantis mokinius laisvalaikį leisti su įdomia knyga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis