Vilniuje svečiuosis Norvegijos muzikos apdovanojimų laimėtojai „Enslaved“ (video)

Gruodžio 11 d. Vilniaus klube „Mulen Ružas“ koncertuos dvi Norvegijos sunkiosios muzikos scenoje karaliaujančios grupės: progresyvaus metalo komanda „Enslaved“ ir jų tautiečiai sunkųjį roką grojantys „Audrey Horne“.

„Enslaved“ net du kartus yra sulaukę aukščiausio įvertinimo Norvegijos muzikos scenoje: „Spelleman“ apdovanojimo už geriausius metų įrašus metalo muzikos kategorijoje – albumus „Isa“ 2005-aisiais ir „Ruun“ 2007-aisiais.

Tuo tarpu „Audery Horne“ 2006 m. „Spelleman“ apdovanojimą gavo, kaip geriausia metų Norvegijos metalo grupė.

Abiem šioms grupėms Vilniuje talkins ir jų tautiečiai „Krakow“.

Pristatys naują albumą

„Enslaved“, susikūrusi 1991 metais, yra laikoma viena originaliausių ir įtakingiausių Norvegijos metalo grupių. Pradėję savo karjerą kaip ekstremalaus metalo komanda, vaikinai visuomet ieškojo kitokio skambesio, kitokios ekspresijos, kitų įkvėpimo šaltinių, tad ilgainiui užsitarnavo pagarbą tarp įvairiausių muzikos skonių gerbėjų.

Grupė yra išleidusi 10 albumų, iš kurių paskutinis, anot grupės narių, brandžiausias jų įrašas „Vertebrae“, pasirodė tik šių metų rugsėjo gale.

Šį albumą kai kurie Norvegijos muzikos ekspertai kitais metais ir vėl mato „Spelleman“ apdovanojimų nominantų sąrašo viršūnėje.

Albumą „Vertebrae“ norvegai pristatys ir koncerte Vilniuje. Tačiau, pasak grupės klavišininko Herbrando Larseno, koncerto Lietuvos sostinėje dainų sąrašas bus senų ir naujų kūrinių mišinys, tad muzikantas tikisi, jog kiekvienas grupės gerbėjas išgirs bent vieną ar dvi dainas iš savo mėgstamiausių albumų.

Žada vaizdų ir šviesų šou

Be ekspresyvios muzikos „Enslaved“ garsėja ir įspūdingomis vaizdo projekcijomis bei šviesų šou. Anot gitaristo Ivaro Bjurnsono, nors muzika ir grupė yra pagrindinis pasirodymo elementas, tačiau šviesos ir vaizdo projekcijos scenoje padeda žmonėms dar labiau įsijausti į grupės kūrinius.

Specialūs „Enslaved“ efektai neaplenks ir Lietuvos – dėl to grupė į Vilnių net atsiveža papildomos įrangos.

Pavadinimą pasirinko pagal serialo veikėją

„Enslaved“ tautiečiai „Audrey Horne“ – dar pakankamai jauna, tačiau jau spėjusi tėvynėje išgarsėti grupė. Kolektyvas susikūrė 2002 metais ir vos po keturių metų egzistavimo ir vienu išleistu albumu „Spelleman“ apdovanojimuose jau buvo įvardinti geriausia Norvegijos metalo grupe.

Grupės pavadinimas kilo nuo pasaulyje ir Lietuvoje didelio populiarumo susilaukusio serialo „Tvin Pyksas“ („Twin Peaks“) herojės Audrey Horne, kurią suvaidino žinoma JAV aktorė Sherilyn Fenn, vardo.

Lietuvoje lankysis pirmą kartą

Koncertą Vilniuje pradės jauna, 2005 metais susibūrusi norvegų alternatyvaus roko grupė „Krakow“.

Visos trys komandos specialiu turo autobusu į Vilnių atvyks iš Varšuvos. Trijulė šiuo metu jau yra išvykusi į grandiozinį Europos turą, kurio metu pirmą kartą lankysis visose Baltijos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.

„Enslaved“ – „Isa“„Audrey Horne“ – „Threshold“Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis