Festivalis „Vilniaus gatvės“: pankų fronte nieko naujo (nuotraukų albumas)

Gruodžio 5-6 dienomis klube „Musė“ įvyko jau tradiciniu gatvės jaunimo renginiu tapęs „Vilniaus gatvės festivalis“. Trečius metus iš eilės vykstantis renginys žiūrovams padovanojo dvi naktis alternatyviosios (ska, punk, Oi!) muzikos.

Triukšminga ir tranki punk bei ska muzika sutraukė jaunus ir „senus“ pankus. Organizatoriai džiaugėsi tokiu festivalio susidomėjimu ir prasitarė, jog dėl publikos gausos pirmąjį vakarą klubas nebeįleido norinčiųjų, atėjusių vėliau nei 22 valandą.

Antrąjį festivalio vakarą švęsti pajėgiančių susirinko mažiau. Tačiau ir jų pakako anarchijai palaikyti: klubo kieme nenutildama skambėjo muzika, o gatvėje šlaistėsi išgėręs „pankuojantis“ jaunimas.

„Pankų fronte nieko naujo, - teigė grupės „Netvarkoi“ vokalistas Krioklys, paklaustas, kas pasikeitė Vilniaus gatvėse per pastaruosius metus. - Atsirado daug jaunimo, bet neaišku, ar jie liks pankais. Šiaip viskas po senovei – savo malonumui koncertuojame, kai kurie mokomės, linksminamės…“

„Pankuojančio“ jaunimo daugėja, jie įpučia naujų vėjų į judėjimą, keičia pankų veidą, DELFI gatvei teigė jaunas pankas, prisimindamas vyresnio draugo Banano pastebėjimą: „Ankščiau pankai linksmindavosi ir gerdavo. O dabar – susirenka gerti ir taip linksminasi.“

Festivalyje grojo gerai žinomos Lietuvos pogrindžio grupės: „Lenino Prospektas“ (punk/rock), „Netvarkoi“ (punk), „Alkopro“ (punk), „Avarinis Iėjimas“ (punk), „Sanatorija“ (hardcore/punk/experimental). Viena pagrindinių festivalio staigmenų - kaimynų lenkų grupės „Bachor“ pasirodymas.

Šiais metais festivalyje pasirodė net „gatvinių“ 10 grupių. Organizatorių teigimu, džiugu, kad vis daugėja jaunų grupių, grojančių šio stiliaus muziką: „Pankų ir jiems prijaučiančių neformalų gretos didėja, nes Lietuva jau pasiekė Europinį lygį, dabar lietuviai, gatvėje pamatę žmogų su auskaru ar skiautere, tuo nebesistebi.“

Didelis grupių skaičius buvo pagrindinė priežastis, kodėl festivalis truko 2 dienas.

Nors festivalio idėja prasidėjo nuo punk rock muzikos, organizatoriai planuoja plėsti festivalio muzikinę vaivorykštę, kol jis taps tikrai „gatvės“ muzikos festivaliu. Kitais metais organizatoriai žada pakviesti dalyvauti tokias grupes kaip „G&G Sindikatas“, atstovaujančias Vilniaus hiphopo kultūrą.

„Kas žino, galbūt kažkada išsivystysime ir į džiazą“, - juokavo organizatorių grupės „Pasidaryk pats“ narys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis