Nelik abejingas Lietuvai!

Fenomenai.eu - tai naujas adresas Lietuvos internete, kuris naujoviškai stengsis populiarinti Lietuvos paveldą tarp jaunimo, skatins kūrybiškai pažvelgti į jo išsaugojimą bei puoselėjimą.

Svetainės įkūrėjai VšĮ „Istorijos atminties akademija“ ir VšĮ „Meno avilys“ kviečia intelektualų ir ambicingą jaunimą domėtis aplink esančiu paveldu ir kūrybiškai reikštis: nupiešti paveldo objektą, sukurti fotografijų ciklą, vaizdo ar animacinį filmą ir net parašyti dainą apie jiems žinomą paveldo objektą.

Projektas „Lietuva – kultūrų susitikimų šalis”, kurio metu ir buvo sukurtas puslapis fenomenai.eu yra viena iš Europos kultūrų dialogo metų (2008) programos Lietuvoje sudėtinių dalių.

Šiuo projektu siekiama šiuolaikinėmis formomis populiarinti Lietuvos paveldą ir jo puoselėjimą, skatinti jaunimo domėjimąsi savo šalies istorija.

Puslapio kūrėjai mato dvi esmines Lietuvos paveldosaugos problemas. Anot jų, didžiausias dėmesys skiriamas nacionalinio lygmens paveldui, esančiam didžiuosiuose miestuose, o regionuose esantis paveldas vis labiau pamirštamas ir neprižiūrimas nyksta.

Antroji problema - tai jaunimo istorinės savimonės formavimas. Labai dažnai konstatuojant jaunimo atotrūkį nuo savo tradicijų, kultūros, tačiau nėra siūloma kaip šią problemą spręsti.

Jaunimo įtraukimas į savo aplinkos bei savo šalies istorijos pažinimą - svarbi pilietinė akcija, kuri paskatintų jaunus žmones būti ne tik pasyviais informacijos gavėjais, bet ir aktyviais jos kūrėjais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis