Trumpametražiai filmai - mobiliuoju telefonu

Šiemet naujovėmis žiūrovus ir dalyvius pasitikęs „Pravda 1 minutė“, labai trumpų filmų festivalis, pirmiausia pakvietė dalyvauti scenarijų konkurse. Sulaukę 107 scenarijų, festivalio organizatoriai išrinko 5 geriausius, kurie savo vienos minutės filmus „suks“ mobiliuoju telefonu.

„Geras filmas prasideda nuo gero scenarijaus, tačiau kartais kinematografinių idėjų turintys autoriai neturi jų kaip įamžinti. Todėl nugalėtojams bus įteikti mūsų rėmėjų kompiuteriai, kuriais puikiausiai galima kurti ne tik vienos minutės, bet ir ilgesnius filmus”, - scenarijų konkurso priežastis vardino festivalio koordinatorė Giedrė Bražiūnaitė.

Konkurso dalyviai žurnalui „Pravda” mažiau nei per mėnesį atsiuntė 107 scenarijus - nuo skatinančių nerūkyti iki intymių nuotykių lifte.

Geriausių scenarijų kūrėjai buvo pakviesti į antrąjį konkurso turą, kurio metu buvo prašomi daugiau papasakoti apie savo sukurtą scenarijų, kaip mano jį įgyvendinti, kokių darbų imsis pirmiausia.

Po ilgų komisijos diskusijų prizai buvo įteikti Dariui Chmieliauskui, kurio filmas pasakoja intriguojančią istoriją apie vyrų ir moterų santykius, Tadui Maksimovui, kurio scenarijus primins apie juokingus nuotykius su filmavimo kamera, Ovidijaus Ruškio ir Pauliaus Rymeikio komandai, kurių filmas paremtas garsaus filmo „Būti Džonu Malkovičiumi” motyvais bei Dainiui Dirgėlai, savo filme siūlančiam užsisakyti tai, ko šiomis dienomis gauti sunkoka.

Konkurse sėkmingai sudalyvavo ir kino profesionalas - režisierius Emilis Vėlyvis. Jo greitas ir ambicingas filmas per 60 sekundžių papasakos apie vidutinio piliečio gyvenimą.

Visų penkių autorių filmus bus galima išvysti didžiajame ekrane festivalio metu, pirmą kartą rengiamoje mobiliuoju telefonu kurtų filmų programoje.

„Rengdami šį konkursą, norėjome įrodyti, jog geram filmui nebūtina daugybės žmonių komanda, kino kameros ir brangus apšvietimas – kino šedevrą, turint idėją, galima sukurti mobiliuoju telefonu. Juolab, kad telefonas yra visada po ranka, tad režisieriai įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus gali iškart jiems kilus”, - teigė “Nokia” Lietuva rinkodaros vadovė Raivara Šemetulskytė .

Kūrėjai, kurie nespėjo parašyti savo scenarijaus arba nelaimėjo šio konkurso, raginami tuoj pat čiupti kameras ir mobiliuosius telefonus bei kurti savo vienos minutės filmą: „Pravda 1 minutė” filmų konkursui lauks iki pat vasario 8 d. Per tiek laiko galima susukti dar šimtus minučių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis