Saugesnio interneto akademija

Šiandien, 2009 m. sausio 22 d. interneto svetainėje www.draugiskasinternetas.lt prasideda elektroninė registracija į Saugesnio interneto akademijos pamokas įvairių Lietuvos miestų vaikams.

Tarptautinės saugesnio interneto dienos, kuri 2009 m. vasario 10 d. bus minima visame pasaulyje, proga nuo šių metų vasario 10 iki kovo 8 dienos Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir telekomunikacijų bendrovė TEO LT, AB organizuoja Saugesnio interneto akademijos turą po 8 Lietuvos miestus: Vilnių, Alytų, Kaišiadoris, Uteną, Anykščius, Raseinius, Telšius ir Plungę.

Saugesnio interneto akademija bus įsikūrusi „Teobusas“, kuriame vyks saugesnio interneto pamokėlės vaikams ir tėveliams. Išklausiusieji pamokas gaus ne tik vertingų patarimų saugaus interneto tema, bet ir specialius RRT, ŠMM ir TEO Saugesnio interneto akademijos diplomus.

Planuojama, kad akademijoje dalyvaus daugiau kaip 900 mokinių ir beveik tūkstantis jų tėvelių. „Šiuo metu visame pasaulyje atkreipiamas dėmesys į problemas, susijusias su nepilnamečių vaikų nesaugumu internete: patyčiomis, priekabiavimu, žalingu turiniu, žalojančiu vaiko psichiką.

Todėl labai svarbu su vaikais kalbėtis apie galimas grėsmes virtualiame pasaulyje, mokyti juos atpažinti galimus pavojus.“, - sako RRT direktorius Tomas Barakauskas.

„Šiandien internetas – tai vieta, kurioje galima susirasti draugų iš viso pasaulio, tai galimybė bendrauti virtualiai, išbandyti įvairias pramogas, galimybė tyrinėti, mokytis ir tobulėti. Tačiau internetas turi ir trūkumų, kurių pagrindinis – sunkiai kontroliuojamas informacijos srautas, pornografijos, rasizmo, smurto ir kitos žalingos informacijos propagavimas, todėl turime suprasti, kaip svarbu apsisaugoti nuo žalingo interneto turinio“, - sakė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.

„Būdami interneto ryšio teikėjais, negalime nesirūpinti pavojais, kuriuos internetas ir jame esanti informacija gali kelti vaikams. Dalyvavimas visuomenės švietimo kampanijose mums yra labai svarbus – nors ir ne vienintelis – vaikų saugojimo nuo netinkamo turinio veiksmas“, - teigia TEO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius Valdas Kaminskas.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto akademijos turą rasite www.draugiskasinternetas.lt.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis