Lietuvoje ieškomi popieriniai sparnai – studentai siekia šalies rekordo

„Tavo nosis per sunki“, „Tavo sparnai galėtų būti aukščiau“ arba „Tavo uodega per ilga“ – ir panašūs komentarai šiuo metu yra vieni iš dažniausiai girdimų universitetuose visame pasaulyje. Bent tarp tų modernių technologijų pamišėlių ir visų galų meistrų, kurie suka galvas, ieškodami, kaip surasti genialiausią būdą skristi.

„Red Bull Paper Wings“ pakils jau antrą kartą – atrankos varžybos Lietuvoje prasideda jau šią savaitę. Pirmasis laipinimas – Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų sporto salėje šį trečiadienį.

„Red Bull Paper Wings“ – tai popierinių lėktuvėlių varžybos studentams, šiemet visame pasaulyje rengiamos jau antrą kartą. Šįkart tarp 86 tarptautiniame čempionate dalyvaujančių šalių plazda ir Lietuvos vėliava. Bus rengiami keturi nacionaliniai kvalifikacijos etapai: po vieną Klaipėdoje ir Kaune bei du Vilniuje.

Tiek kvalifikacijoje, tiek pasaulio finale apdovanojami „Ilgiausio laiko ore“, „Ilgiausio nuotolio“ ir „Figūrinio skraidymo“ kategorijų čempionai. Kadangi panašių varžybų Lietuvoje kol kas rengta nebuvo, geriausius rezultatus užfiksavę studentai oficialiai taps Lietuvos rekordininkais.

Mokėjimas sulankstyti popieriaus lapą yra svarbiausia sąlyga, norintiems dalyvauti. Tačiau paprasto popieriaus lapo pavertimas aviacijos priemone nėra lengvas darbas.

Popieriniai lėktuvai – norit tikėkite, norit ne – naudojami kaip prototipai lėktuvų konstrukcijose, net šiandien fizikai ieško optimalaus aerodinamikos derinio, naudodami popierinius lėktuvėlius. Pasaulio rekordas „Ilgiausio laiko ore“ kategorijoje yra 27.6 sekundės. O ilgiausia distancija, kurią įveikė sulankstytas popieriaus lapas yra 63,19 metrai – tai daugiau nei broliai Wrightai įveikė pirmuoju žmonijos istorijoje skrydžiu.

Popierinių lėktuvų mėtymo konkurse varžomasi trijose skrydžių kategorijose: „Ilgiausio laiko ore“, „Ilgiausio nuotolio“ ir „Figūrinio skraidymo“. Geriausieji trys „pilotai“ kiekvienoje šalyje laimi bilietus skristi tikru lėktuvu į finalinę geriausių pasaulyje popierinių lėktuvų pilotų akistatą Zalsburge, kompozitoriaus Wolfgango Amadeus Mozarto gimtinėje.

Ten susirinks ne tik nacionalinių kvalifikacijų nugalėtojai, titulus ginantys pirmojo „Red Bull Paper Wings“ čempionai taip pat bus ten. Dinizas Nunesas iš Brazilijos („Ilgiausias laikas ore“), Jovica Kozlica iš Kroatijos („Ilgiausias nuotolis“) ir Sagi Volniansky iš Izraelio („Figūrinis skraidymas“) į finalą pateko be kovos. Jie jau pradėjo ruoštis varžyboms.

Šiemet finalininkai gegužės 1-2 dienomis vėl susirinks susigrumti „Hangar-7“ angare Zalcburge. Ten bus ir trys Lietuvos atstovai. Tačiau pirmiausia jie turės įrodyti, kad yra geriausi nacionalinėse kvalifikacinėse varžybose.

Lietuvoje bus rengiamos keturios kvalifikacijos: Klaipėdoje (vasario 11 d.), Kaune (vasario 17 d.) ir Vilniuje (vasario 26 ir kovo 5 dienomis). Varžybos rengiamos uždarose universitetų salėse, kad visose kvalifikacijose būtų sudarytos vienodos sąlygos. Šios varžybos atviros visiems besidomintiems technologijomis, besižavintiems skraidymu ir kiekvienam jaučiančiam malonumą ir polėkį konstruoti. Vienintelė sąlyga – galiojantis studento pažymėjimas.

Visą reikalingą informaciją rasite www.redbullpaperwings.com.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis