Meilė – tai dovanoti save

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba ir internetiniai vartai www.tikiu.lt tęsia prieš kelis metus pradėtą tradiciją ir kviečia Šv.Valentino dienos proga, šią savaitę, tapti neatlygintinais kraujo donorais.

Greičiausiai viena iš dienų, kai dažniausiai linksniuojamas žodis meilė, yra šv. Valentino diena. Kilo mintis šią progą panaudoti konkrečiai meilės išraiškai - propaguoti donorystę.

„Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“, - sakė Jėzus (Jn 15,13). Ir pats parodė pavyzdį: dovanojo gyvybę, savo kraują.

Kai kuriose Europos šalyse (pvz., Skandinavijoje) 98–100 proc. kraujo donacijų yra neatlygintinos, tuo tarpu Lietuvoje tik apie 20 proc. donacijų tėra neatlygintinos.

Pagal Europos Sąjungos direktyvas, Lietuva taip pat turi sparčiai siekti, kad kraujo donorystė taptų neatlygintina. Kasdien apie 100 – 120 žmonių Lietuvoje prireikia kraujo. Poreikis tiesiog gyvybiškai svarbus, o donorystės reikšmės svarbos suvokimu atsiliekame nuo išsivysčiusių šalių.

Kai kuriuos nuo kraujo donorystės atbaido būgštavimai, kad tai kenkia sveikatai, bet dažniausiai šios mintys tėra tik mitai - nepagrįstos baimės.

Kita vertus, jei dėl kraujo davimo ir patiriami kai kurie sunkumai, nepatogumai – tai tebūna tikrosios meilės liudijimas.

Donorystė yra labai simbolinė ir konkreti tikrosios meilės išraiška, jos suvokimo ugdymas, pagilinimas Šv. Valentino dienos proga. Meilės yra davimas, dalinimasis, rūpinimasis kitu, pasišventimas, teikimas gyvybės, laimės ir džiaugsmo. Šventojo Rašto paraginimas sako: „Mylėkime vieni kitus, nes meilė yra iš Dievo, ir kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą. Kas nemyli, tas nepažino Dievo, nes Dievas yra meilė“ ( 1 Jn 4, 7-8).

Norintieji duoti kraujo ar sužinoti, kaip tam pasirengti, kokiose Lietuvos vietose jis imamas ir kada, galite skambinti nemokamu telefono numeriu: 8 800 00003.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis