Dangaus žibintai nušvies Vilniaus padangę

Šeštadienį (kovo 14d.), 18.30 val., Vilniuje, prie Baltojo tilto, bus surengtas kraidančių dangaus žibintų paleidimas. Jei oro sąlygos bus tinkamos, į nakties dangų bus paleista 100 mažų popierinių skraidančių dangaus žibintų.

Visi norintieji kviečiami prisijungti ir išbandyti skraidančius žibintus. Dalyvavimas nemokamas, visiems susirinkusiems bus išdalinta per 100 žibintų ir paaiškinta, kaip juos paleisti skrydžiui.

Dangaus žibintai pagaminti iš specialaus alyva impregnuoto ryžių popieriaus, jo apačioje tvirtinamas deglas, kuris padegtas šviečia ir šildo kupolo viduje esantį orą, - taip paversdamas dangaus žibintą mažu skraidančiu karšto oro balionu, kuris ir skrenda, ir skrisdamas šviečia.

Žibintai yra vienkartiniai. Jie šviečia apie 10 minučių, per šį laiką spėja pakilti į 400 metrų į aukštį. Užgesę, jie išnyksta iš akių ir kaip parašiutai nusileidžia ant žemės.

Žibintai specialiai gaminami iš gamtoje greitai suyrančių natūralių medžiagų, kad neterštų aplinkos.

Dangaus žibintai atsirado Kinijoje. Ten nuo seno jie buvo naudojami karybos reikmėms (signalizavimui), vėliau tapo pamėgta ir neatskiriama įvairių švenčių dalimi.

Ne tik Kinijoje, bet ir Japonijoje, Tailande ir kitose Rytų šalyse į dangų juos leidžia per vestuves, Naujųjų Metų, įvairias tautines šventes. Dangaus žibintus skraidina ne tik džiaugsmui išreikšti, bet taip pat ir liūdesiui - kai prisimenami anapilin išėję artimieji.

Dar dangaus žibintai vadinami norų pasiuntiniais, mat paprastai ant jų popierinio kupolo užrašomi karščiausi troškimai ir tikima, kad dangaus žibintai juos nuneša į žvaigždes, kurios padeda tiems norams ir svajonėms išsipildyti.

Jei šeštadienį oras bus netinkamas, vėjuotas, renginys bus nukeltas į kovo 15d., 18.30 val.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis