Švęsti Pasaulinės Žemės dienos į Kauną suvažiuos vaikai iš visos Lietuvos

Kovo 20 dieną Kaune vyks gamtą mylinčių vaikų klubo „Lutučiukai“ suvažiavimas. Renginys skirtas Pasaulinei Žemės dienai. Jau antrus metus leidyklos „Lututė“ rengiamos šventės šūkis - „Išsaugokite mums Žemę!“

Šiemet klubo nariai rinksis Kauno muzikiniame teatre (Laisvės al. 91). Planuojama, kad šventėje dalyvaus per 500 jaunųjų gamtos mylėtojų iš visos Lietuvos. Minėdami Pasaulinę žemės dieną, lutučiukai švęs ir vienerių metukų klubo gimtadienį.

„Lutučiukai“ – didžiausias šalyje neformaliojo ugdymo klubas, jungiantis jaunuosius gamtos bičiulius. Šiuo metu klubui priklauso daugiau nei 1 700 vaikų iš visos Lietuvos. Klubo nariai – tai visų pirma vaikams skirto žurnaliuko apie gamtą „Lututė“ jaunieji skaitytojai ir kiti gamta besidomintys vaikai.

„Žurnaliuką „Lututė“, kurį remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas, leidžiame nuo 1995 m. Jau keturiolika metų artimai bendraujame su gamta besidominčiais vaikučiais, jų tėveliais, darželių auklėtojais, pradinių klasių mokytojais, jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būreliais, – sako vaikų klubo vadovė ir žurnaliuko redaktorė Lina Marmaitė-Snitkienė. – Susitikdami su vaikais, įsitikinome, kad jiems įdomios pasakaitos apie gamtą, užduotys, netikėti klausimai, gyvieji ir negyvieji gamtos pasaulio eksponatai.

Su meile ir užsidegimu pasakojant apie gamtą net ir abejingų ar sunkaus charakterio vaikų akyse galima įžiebti susidomėjimą gamtos pasauliu ir paskatinti rūpintis gyvūnėliais, augaliukais, šiandien itin aktualiomis ekologinėmis problemomis ir taip pasėti gėrio sėklą besiformuojančios asmenybės sieloje. Tokie susitikimai bei vaikų noras ką nors gera nuveikti gamtos labui ir paskatino įkurti jaunųjų gamtos mylėtojų klubą.“

Idėja įsteigti neformaliojo ugdymo mylinčių gamtą vaikų klubą kilo 2007 m. pabaigoje. Per pirmąjį klubo suvažiavimą, kuris vyko pernai švenčiant Pasaulinę Žemės dieną, lutučiukais jau buvo tapę daugiau nei 800 vaikų. Per metus į klubo gretas ir jo veiklą įsiliejo dar beveik tūkstantis vaikų.

„Lutučiukų“ klubas – tai tarsi neakivaizdinė jaunųjų gamtininkų mokykla, kurios nariai atlieka užduotėles ir darbelius apie gamtą, dalyvauja bendruose renginiuose, rengia akcijas. Nuo šių metų ketinama organizuoti stovyklą, išvykas į gamtą, kur vaikai ne tik gautų įdomių ir naudingų žinių apie gamtą, bet ir įgytų naujų draugų, bendraminčių.

Per metus jaunieji gamtos mylėtojai jau spėjo nuveikti nemažai darbų. Kas mėnesį klubo nariai gauna po užduotėlę, kurias atlieka ne tik išradingai ir kūrybingai, bet ir atsakingai.

Pernai pavasarį lutučiukai dalijosi patirtimi „Kaip aš pasitinku sugrįžtantį paukštį“. Mažieji gamtininkai kėlė sparnuočiams naujus inkilus, valė senuosius, ruošė gandralizdžius ir apie tai kitiems klubo nariams pasakojo piešiniais, nuotraukomis, eilėraščiais, rašiniais. Žiemą vaikai rūpinosi, kad paukšteliai ir žvėreliai nebadautų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis