Sunkiosios muzikos festivalis „Velnio akmuo“ vasarą sudrebins Anykščius

Velniška muzika ir jauki atmosfera Šventosios upės pakrantėje: nuo pasivažinėjimo Siauruko traukiniu, iki šėlsmo su metalo muzikos gigantais „Sepultura“ sunkiosios muzikos festivalyje „Velnio Akmuo“, Anykščių Dainuvos slėnyje, liepos 17-19 dienomis.

Neabejingi alternatyviai kultūrai, gyvai sunkiajai muzikai, aktyviam poilsiui gamtoje vidurvasarį kviečiami į festivalį „Velnio Akmuo“.

Renginio pavadinimas kalba pats už save. Festivalį įkvėpė legenda apie velnio neštą ir pamestą Puntuko akmenį. Dainuvos slėnis Anykščiuose liepos 17-19 dienomis taps užuovėja ekstremalaus roko, metalo muzikos, netradicinės kultūros mėgėjams.

Festivalio organizatoriai dalyviams žada ne vieną garsių metalo muzikos atlikėjų pasirodymą, smagias atrakcijas, maudynes, futbolą, žaidimus...

Vienas didžiausių šio festivalio pasididžiavimų – pasaulinio garso Brazilijos death/thrash metalo grupė „Sepultura“. Jie verčia suklusti ne tik užkietėjusius metalo subkultūros atstovus, bet ir tuos, kurie apie sunkiosios muzikos reiškinį yra girdėję tik iš vyresnių brolių.

Trijuose festivalio koncertuose iš viso pasirodys apie 20 įvairių metalo stilių grupių. Brutalios muzikos dozę pateiks „Azarath“ bei „Trauma“, vieni stipriausių death metalo kolektyvų Lenkijoje, iš kiek toliau atvykstantys „Sinister“.

Nyderlandų ketvertas ištikimi nuožmiam death skambesiui, tačiau gali ir nustebinti harmoningesnėmis savo paskutinio albumo kompozicijomis.

„Juodojo“ metalo gerbėjai neturėtų nusivilti nostalgiško modernaus „black“ metalo fenomenu „Code“ iš Anglijos. O latviai „Frailty“ ant scenos kurs makabrišką spektaklį su griausmingu doom skambesiu.

Ne mažiau dėmesio verti ir vieni iš brandžiausių vietinės scenos atstovų. Kolektyvai „Obtest“, „Nahash“ bei „Luctus“, pažįstami daugeliui lietuviško metalo ir roko mėgėjų. Ir tai dar ne visas sunkiosios muzikos desantas Šventosios upės pakrantėje.

„Velnio akmuo“ nebūtų festivalis, jei be koncertinių pasirodymų publikai nesiūlytų ir kitų atrakcijų. Naktimis veiks profesionalių roko DJ koordinuojama muzikos aikštelė „Rockthèque“, kur bus pristatytas roko klasikos repertuaras. Nostalgišką įspūdį paliks Jimio Hendrixo, Janis Joplin, „The Doors“, Bobo Dylano, „Led Zeppelin“ ir panašių atlikėjų melodijos.

Publika savaitgaliui bus kviečiama įsikurti palapinių miestelyje prie upės. Maudynės, futbolas, grynas oras – Dainuvos slėnio gamta aktyviam poilsiui itin dėkinga. O ir pats miestelis savo kultūrinio, gamtinio ir pramoninio paveldo objektais patrauklus ne vienam smalsiam turistui.

„Velnio akmens“ dalyviai turės progą įvertinti gausų Anykščių krašto paveldą. Nuo Puntuko akmens iki Laimės žiburio, nuo geležinkelio stoties ekspozicijos iki vyno degustacijos, riedant Siauruko bėgiais...

„Velnio akmuo“ – tai pirmasis sunkiosios muzikos festivalis Lietuvoje, siekiantis įsilieti į tokio pobūdžio festivalių kontekstą Europoje. Į koncertuosiančiųjų gretas kviečiamos kuo charakteringesnės, profesionalesnės sunkiosios muzikos grupės, galinčios sudominti ne tik vietinius ekstremalaus roko gerbėjus.

„Velnio akmens“ bilietais nuo kovo 23 dienos prekiauja „Tiketa“. Išsami informacija ir naujienos apie festivalio dalyvius, rengiamą programą skelbiama festivalio svetainėje www.devilstone.net.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis