Taizé susitikimas Vilniuje – pirmosios pasitikėjimo pamokos

Jau ne vieną dešimtmetį jaunimas iš viso pasaulio vyksta į Taizé kaimelį Rytų Prancūzijoje, kad ten atrastų maldos, tikėjimo ir pasitikėjimo vieni kitais dovaną.

Mažame kaimelyje įsikūrusio vienuolyno broliai stengiasi šį pasitikėjimą perteikti ir per Europos jaunimo susitikimus, kasmet vykstančius skirtinguose Europos miestuose.

Vienija visus krikščionis

Taizé brolių bendruomenė, kuri yra ekumeninė, daugelį metų kviečia visą krikščionišką jaunimą - nesvarbu, kas jie būtų: katalikai, stačiatikiai, protestantai, unitai ar netgi netikintys, bet ieškantys tikėjimo jauni žmonės - burtis, bendrauti ir rasti tai, kas visus vienija, - maldą, tikėjimą ir pasitikėjimą.

Taizé rengiami susitikimai Europos, Amerikos, Afrikos, Azijos šalių miestuose jungia ir skirtingų kultūrų žmones, padeda pažinti tą, kuris atrodo tolimas ir svetimas, padeda suprasti, kad skirtingas gyvenimo būdas ar kultūra nublanksta prieš tokį svarbų bendrumą kaip malda ir tikėjimas.

Ilgai lauktas susitikimas

Europos jaunimo susitikimai kaip ir regioniniai susitikimai - tai galimybė patirti, kas yra pasitikėjimas, tiek atvykstant į juos, tiek priimant minias nepažįstamo jaunimo savo mieste, priimant pasitikėjimo ieškantį jauną piligrimą savo namuose ir taip pačiam mokantis pasikliauti kitu.

Ne vienus metus į Taizé ir Europos jaunimo susitikimus vykstantiems lietuviams kirbėjo mintis ir klausimas: o kada ateis mūsų eilė? Ir pagaliau ji atėjo.

Šių metų pirmą gegužės savaitgalį - gegužės 1-3 d. - Vilnius atvers duris 6 tūkstančiams jaunų piligrimų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Prancūzijos, Skandinavijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir kitų Europos šalių.

Susitikimo idėja, kirbėjusi ne vienus metus, įgavo realų pavidalą, kai Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis pakvietė Taizé brolius surengti krikščionišką jaunatvišką šventę Vilniuje, Europos kultūros sostinėje.

Atverti duris ir širdis

Lietuvai švenčiant vardo paminėjimo tūkstantmetį ir Vilniui tapus Europos kultūros sostine, Vilnius taip pat virs pasitikėjimo piligrimystės stotele, kuri, tikimasi, sukvies 6 tūkstančius jaunuolių iš įvairiausių Lietuvos ir Europos kraštų.

Jie kartu melsis, valgys, bendraus, galės pažinti Vilnių ne tik išorinį, bet ir per įvairią teminę veiklą ir susitikimus su įvairiausių profesijų bei pašaukimų žmonėmis.

Jau dabar ne viena šeima pasiryžusi priglausti jaunus piligrimus, nebijodama pasitikėti jais ir parodyti svetingumą visiškai nepažįstamam žmogui.

Taizé susitikimas Vilniuje - tai ir puiki proga visiems lietuviams, nuo pat tos dienos, kai nukrito geležinė uždanga, iki šiandien važiavusiems ar ketinantiems vykti į Taizé, susiburti, pasidalyti įgyta patirtimi, atradimais ir pabūti kartu maldoje. Tai taip pat galimybė kiekvienam suvokti, kad pasitikėjimui užgimti reikia visai nedaug.

Taigi gegužės pirmą savaitgalį ir mes, lietuviai, turėsime progą įrodyti, kad esame verti pasitikėjimo, kad mokame pasitikėti kitais ir atverti ne tik savo namų, bet ir širdies duris.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis