Konkursas moksleiviams - „HI5 EU!“

Visos Lietuvos moksleiviai kviečiami savarankiškai ar padedami profesionalų kurti reklaminius klipus arba trumpametražius filmus, kuriuose neformaliu pasisveikinimu - „HI5 EU!“ - atsiskleistų Lietuvos jaunimo santykį su Europos Sąjunga.

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su Seimo nario Petro Auštrevičiaus fondu, europarlamentare Laima Liucija Andrikiene, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir radijo stotimi ZIP FM paskelbė konkursą „Duok penkis Europai!“ („HI5 EU!“), skirtą Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 20–mečiui ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penkmečiui paminėti.

„Oficialiu rankos paspaudimu sveikinasi suaugusieji, o mokyklinio amžiaus jaunuoliai - daug laisviau: susitikę smagiai pliaukšteli vienas kitam delnu į delną, - sako VO „Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė. - Šis konkursas jiems bus gera proga parodyti išmonę ir savo klipais ar filmais atsakyti, už ką Lietuvos jaunimas turėtų „duoti penkis Europai".

Galbūt už teigiamus pokyčius, už naujas galimybes, už teisę dalyvauti, už teisę išreikšti savo nuomonę ir kt.

„Gelbėkit vaikus" vadovė pabrėžia, kad konkurso tikslas yra ne tik skatinti moksleivių kūrybiškumą, bet ir atkreipti jų dėmesį į Vaiko teisių konvencijoje deklaruojamas vaiko teises laisvai reikšti savo požiūrį, būti išklausytam ir suteikti galimybę tas teises praktiškai įgyvendinti.

„Kokybės filtro šiame konkurse nėra - gali būti nufilmuota ne tik vaizdo kamera, bet ir filmavimo funkciją turinčiu fotoaparatu ar mobiliuoju telefonu - svarbu, kad būtų kūrybinga ir išradinga", - sako R. Dičpetrienė.

Konkursas vyks iki balandžio 24 d. Pirmame etape moksleiviai registruosis ir pradės kurti 3 min. trukmės klipus ar filmus, antrame etape visuomenė galės peržiūrėti sukurtus pasisveikinimus tinklapyje www.zipfm.lt ir balsuoti už labiausiai patikusį.

Iki gegužės 1 d. bus atrinkti trys geriausi darbai. Pirmos vietos laimėtojams atiteks kelionė į Briuselį, antros ir trečios vietos nugalėtojams teks ne mažiau įdomūs ir vertingi prizai.

Konkurso rezultatai bus skelbiami svetainėse www.zipfm.lt ir www.gelbvaik.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis