JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Elektroninės muzikos fiesta buvusioje alaus darykloje (nuotraukų albumas)

Šį penktadienį sostinėje vyko išskirtinis ir originalus šokių muzikos renginys „Blitzkrieg“, jau ketvirtąjį kartą džiuginantis elektroninės, techno ir drumm‘n‘bass‘o muzikos gerbėjus. Šį kartą underground‘inis renginys slėpėsi neįprastoje, muzikos urbaniškumą perteikiančioje vietoje – apgriuvusioje alaus darykloje.
Didelėse požemių salėse įsikūrė trys scenos, ant kurių pasiskirstė elektroninės, techno ir drumm‘n‘bass‘o DJ.

Pirmoje scenoje pasirodė tokios elektroninės muzikos žvaigždės kaip Joe & Will Ask iš Didžiosios Britanijos ir lietuviai „Metal on metal“, „The Sneekers (Live)“ bei Aout6 (LeaveLate).

Antroje plokšteles suko techno muzikos profesionalas Proton iš Vokietijos. Techno gerbėjų nenuvylė ir Dr. X-Ray (Rotten Shit), Cyber (Re:5pect) bei Android ir Anber.

Paskutinėje scenoje susirinkusiuosius linksmino drumm‘n‘bass‘o legenda „Current Value“ iš Vokietijos, taip pat ST ir Nervas iš „Vault Execution Team“, Cr-edit, Intakz ir Bongolijus.

Underground‘o muzika urbanistinėse džiunglėse

Kad būtų aiškiau, kokia muzikinė kultūra propaguojama „Blitzkrieg“ renginio metu, kokie žmonės apsilanko netradicinėse, vakarėlio siautuliu „apsikrėtusiose“ erdvėse, pakalbinome renginio organizatorius. Pastarasis atvirai papasakojo, apie renginio idėją ir miesto muzikos specifiką.

DELFI gatvė: ką reiškia „Blitzkrieg“? Kodėl būtent tokį pavadinimą pasirinkote?

Organizatorius: „Blitzkrieg“ reiškia greitą, žaibišką karą. Mes pasirinkome šį žodį kaip pavadinimą, nes pradinė mintis buvo surengti didžėjų dvikovas.

Tai jau ketvirtasis „Blitzkrieg’as“. Pirmasis renginys vyko „Mulen Ruže“, antrasis – buvusiame „Vault“ klube, abu šie „Blitzkrieg‘ai“ buvo didžėjų dvikovos. Vieni didžėjai kovojo su kitais – kas geriau pasirodys, kas labiau įaudrins minią.

DELFI gatvė: kuo šis „Blitzkrieg‘as“ pranoksta buvusius?

Organizatorius: dabar jis išaugo į masinį reiškinį. Turbūt tapo kultūros dalimi, kuria aš džiaugiuosi. Manau, undergruond‘as gyvuoja būtent čia.

Renginys vis dar liko didžėjų dvikovomis, bet dabar mums svarbiausia – parodyti sunkesniąją elektroninės muzikos pusę. Šita idėja nuo pat pradžių buvo labiausiai vertinama. Ši renginių serija ir yra skirta sunkesnei elektroninei muzikai.

Didžiausias „Blitzkrieg‘as“ buvo praėjusiais metais – Vingio parko estradoje. Masiškumu labai nedaug nusileidžia ir šis renginys. Nepaisant visų krizių, auga žmonių kultūra ir susidomėjimas. Iš tikrųjų šis renginys turi aurą.

DELFI gatvė: ar galime šiuos žmones, kurie klauso techno, eletroninės ir drum‘n‘bass muzikos, pavadinti tam tikra subkultūra?

Organizatorius: be abejo.

DELFI gatvė: kokį laikotarpį ši subkultūra išgyvena? Ir ar jai priklausantys žmonės yra tik tam tikro amžiaus, ar čia negalioja amžiaus kategorijos?

Organizatorius: pats melomaniškumas nuo amžiaus nedaug priklauso, tačiau muzikos stilių pasirinkimas, be abejo, priklauso nuo amžiaus. Labai sunku atsakyti, kokius laikus ši subkultūra išgyvena. Atsakymas, manau, būtų – sunkius.

Ne dėl finansinės krizės, bet dėl to, kad didieji tokios muzikos laikai buvo anksčiau, kai buvo pirmieji reivai, kada vieni per kitus susižinodavo apie tokius renginius, kai dar gyvavo underground‘inis klubas „Vault“, Subačiaus gatvėje.

Yra labai daug vaikų, kurie užaugo su tokia muzika. Yra labai daug žmonių, kurie dar prisimena tą klubą, todėl jie atsimena ir tą dvasią, kuri vyravo tada. Iš tiesų, anksčiau buvo daugiau metafizikos. Dabar jos yra šiek tiek mažiau.

Labai džiugu, kad ateina daug žmonių, kurie prijaučia mūsų idėjai ir jie čia gerai jaučiasi, šitose nenaudojamų sandėlių patalpose, kuriose yra niūru, tamsu.

Tai vertinga žmogui, kuris gyvenime nepatiria jokio streso, jo nekankina karai ar negandos. Toks žmogus gyvenimiškų emocijų ieško čia, pas mus. Ir mes galime tai jam pasiūlyti.

Tomas: žmonės, kurie yra užaugę industrinėse džiunglėse, čia susirenka atsipalaiduoti, pabūti su draugais. Šiuolaikinis jaunimas, kuris čia renkasi, neturi kaimo. Jie jame neaugo, nematė gamtos.

Jiems poilsis nėra išvažiavimas prie ežero, pasideginimas, pabuvimas gamtoje. Dėl to laisvalaikio praleidimas tokioje industrinėje aplinkoje (buvusioje alaus gamykloje) yra normalu ir šaunu.

Galbūt tie, kurie yra augę visai priešingoje aplinkoje, ir pamato tokias džiungles, suvokia aplinką kaip atrakciją.

DELFI gatvė: kokius panašius renginius galėtumėte paminėti, kurie yra Lietuvoje ar Europoje?

Organizatorius: kiek yra žinomų ir didesnių renginių, jie visi yra orientuoti į tam tikrą vieną stilių – drum‘n‘bass‘o „Theraphy sessions“, hardcore‘o „Masters of hardcore“, Olandijoje.

O Lietuvoje „Blitzkrieg‘as“ yra vienas iš pagrindinių. Mes apjungėme kelis stilius, kurie, manau, visai neblogai susigyveno. Žmonės, kurie kuria tą muziką, kurie klausosi tos muzikos, yra panašūs, jų idėjos yra panašios ir jie puikiai telpa po vienu stogu.

DELFI gatvė: jūs apie šį renginį paskelbėte tik keliose svetainėse, o didesniuose tinklapiuose nesiafišavote…

Organizatorius: Todėl, kad tai underground‘as (juokiasi).

DELFI gatvė: būtent dėl to, kad tai – underground‘as, ar dėl kitų priežasčių? Gal dėl tikslinės auditorijos, publikos, kuri ir taip, per savo kanalus, susižino apie tokius renginius?

Organizatorius: be abejo, yra tokios svetainės, kuriose bendrauja tam tikras žmonių ratas, ir kur pakanka paskleisti idėją. Labai daug informacijos pereina iš lūpų į lūpas. Pastaruosiuose „Blitzkrieg‘uose“ buvo daugiau reklamos, negu anksčiau. Tai sutraukė daugiau žmonių.

Tomas: tiesiog nenorima, kad iš drum‘n‘bass‘as ar, tiksliau sakant, pati tokio tipo kultūra, pavirstų masiniu produktu, kaip tai atsitiko su techno muzika.

Organizatorius: drum‘n‘bass‘as niekada nebus toks sunkus, kokį mes čia grojame. Jis čia – truputį tamsesnis ir sunkesnis. Nuo mainstream‘o mes atsiribojame.

Miesto stilius

Drėgnose gamyklos patalpose vykęs „Blitzkrieg‘as“ alsavo lengvu šaltuku, tad electro urban drabužių stilių Lietuvoje pakeitė šilti megztiniai ir kelnės.

Šaltu oru skundėsi lankytoja Beata: „Šita vieta geresnė už praėjusią – Vingio parką, tačiau „Blitzkrieg‘ai“ visad vyksta tokiose vietose, kuriose žiauriai šalta, nėra drabužinių. Sumoki 40 litų ir ateini į vietą, kur dar ir drėgna… Tai nėra prašmatnus dalykas. Tu negali apsirengti, kaip nori, reikia šiltų drabužių – manau, kad tai yra nesąmonė. Būtų gerai, kad tas vietas bent kiek apšildytų. Žmonės šoka, nusirengia ir paskui suserga.“

Atmosferą kaitino tik trankiai skambanti elektroninė muzika ir susirinkęs jaunimas. Pastebėjome, daugelis susirinkusiųjų buvo nepilnamečiai paaugliai.

Ankstesniuose „Blitzkrieg‘uose“ dalyvavęs Gytis džiaugėsi ir negailėjo pagyrų organizatoriams: „Manau, kad organizatoriai yra tikri šaunuoliai, nes net tokiais sunkiais laikais, jie sugebėjo surengti šitą renginį, kuris nenusileidžia prieš tai buvusiems. Baltijos šalyse ir netolimame užsienyje, manau, tai yra tikrai geriausias tokio stiliaus renginys.“

Mano išsaugoti straipsniai