Apdovanoti „Neparduok savęs“ video reklamos konkurso nugalėtojai (video)

Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuotas video klipo konkursas „Neparduok savęs“ sulaukė didelio Lietuvos moksleivių dėmesio. Video klipai buvo kuriami prekybos žmonėmis tema, siekiant paskatinti jaunimą susimąstyti apie šią problemą.

„Džiaugiamės, kad moksleiviai iš visos Lietuvos noriai dalyvavo video klipo kūrimo konkurse. Iš moksleivių atsiųstų klipų matome, kad jaunimas supranta, jog prekyba žmonėmis dangstoma įvairiais darbo pasiūlymais. Taigi, mūsų tikslas buvo pasiektas – įtraukiant moksleivius į kūrybinius projektus, paskatinti pamąstyti apie galimus nelaimingus nutikimus.

Tikime, kad žinodami, kokie pavojai gali grėsti, jie bus atidesni ir budresni gavę įtartiną pasiūlymą, įsidarbindami ar išvykdami į užsienį, taip pat patars savo draugams“, - sako konkurso iniciatorė Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė.

Kovo mėnesį vykusiame „Neparduok savęs“ konkurse dalyvavo moksleiviai iš Vilniaus, Raseinių, Klaipėdos, Platelių, Anykščių, Varėnos, Kelmės ir kitų miestų bei rajonų.

Kompetentinga komisija, kurią sudarė Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė, teatro ir kino režisierius Ignas Jonynas, animatorius ir režisierius Ilja Bereznickas ir Lietuvos 2008-ųjų metų geriausio trumpametražio filmo režisierė Jūratė Samulionytė vertino moksleivių sukurtų video klipų scenarijų originalumą, problemos atskleidimą, klipų išbaigtumą ir išrinko tris geriausius video klipus.

Konkurse dalyvavo 21 video klipas. Pirmosios vietos laimėtoju, suskaičiavus komisijos vertinimo balus, tapo Plungės rajono Platelių gimnazijos komandos

 • „25-kadras“ sukurtas video klipas

  Klipas bus adaptuotas televizijos socialinei reklamai ir transliuojamas per televiziją.

  Antrą vietą laimėjo Kaišiadorių miesto kultūros klubo

 • „Voras“ narių sukurtas video klipas.

  O trečią – Vilniaus Laisvės gimnazijos moksleivių

 • video klipas.

  Laimėtojams bus įteikti diplomai.

  Pasak konkurso komisijos nario teatro ir kino režisieriaus Igno Jonyno, tokios iniciatyvos iš tiesų džiugina: „Nors kūrėjai dar jauni ir finansinės galimybės - tikrai menkos, tačiau video klipų sprendimai išradingi“.

  Lietuvos 2008-ųjų metų geriausio trumpametražio filmo režisierė Jūratė Samulionytė teigė, nesitikėjusi, jog vertinti klipus bus taip sunku.

  „Klipai nustebino vizualiai įdomiais, bei netikėtais vaikų pastebėjimais“, - sakė ji. Animatorius Ilja Bereznickas taip pat liko sužavėtas moksleivių originaliomis idėjomis ir noru kurti.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis